Wanganui School Champs
Event 1: finals: boys U15 coxed four
1st | Whanganui Collegiate School 1 | J.Norman (s), J.Pringle, B.Hogan, B.Strang + J.Monckton (cox) | NTT | [7] |
2nd | Wellington College 1 | M.Horwood-Verstappen (s), J.Bahr, F.Lowndes, W.Hausmann + B.Ross (cox) | [4] | |
3rd | Onslow College 1 | J.Keegan (s), H.McCarthy, F.Sherlock, K.Thompson + E.McCabe (cox) | [1] | |
4th | Wellington College 3 | C.Butler (s), C.Meijer, E.Dunne, B.Laurie + E.Sampson (cox) | [2] | |
5th | Wellington College 2 | A.Laurenson (s), B.McHardy, C.Lynch-Gerrard, H.Rumble + C.Cunningham (cox) | [6] | |
6th | Whanganui Collegiate School 2 | H.Bielby (s), J.Jones, D.Parsons, L.Hanna + V.Rachakarakij (cox) | [5] | |
--- | Whanganui Collegiate School 3 | K.Flintoff (s), L.Petersen-Hardy, F.Spooner, B.Sherratt + A.Reid (cox) | SCR | [3] |
Heat 1 Progression: 1,2,3->Final; Rest->Eliminated |
||||
--- | Whanganui Collegiate School 3 | K.Flintoff (s), L.Petersen-Hardy, F.Spooner, B.Sherratt + A.Reid (cox) | SCR | [3] |
Event 3: finals: girls U18 double sculls
1st | Wellington Girls College 1 | Z.Simpson (s), N.Lawrence | NTT | [5] |
2nd | Whanganui Collegiate School 1 | A.Gray (s), S.Byam | [2] | |
3rd | Whanganui Collegiate School 2 | S.Back (s), K.Bartlett | [1] | |
4th | Whanganui Girls College 1 | D.Barry (s), R.Harrison | [3] | |
5th | St Mary's College (Wgtn) 1 | N.Golding (s), I.Gallagher | [4] |
Event 4: finals: boys U18 coxed four
--- | Whanganui Collegiate School 1 | T.Lennox (s), J.McLeod, T.Guinea, F.Cleary + E.Cao (cox) | CANCELLED | [2] |
Event 5: finals: girls U15 coxed four
1st | Whanganui Collegiate School 2 | L.MacLean (s), C.McKinlay, C.Lennox, C.Robb + N.Tweeddale (cox) | NTT | [1] |
2nd | Whanganui Collegiate School 1 | C.Nixon (s), S.Gower-James, M.Brandon, C.Moller + E.Cao (cox) | [3] | |
3rd | Cullinane College 1 | P.Peterson (s), A.Keenan, T.Leo, J.Hawkes + C.Wallace (cox) | [5] | |
4th | Whanganui High School 1 | L.Hall (s), E.Bullock, J.Bridger, I.Flower + R.Ross (cox) | [4] | |
5th | Samuel Marsden Collegiate School 1 | C.Johnstone (s), F.Kraayvanger, J.Allen, J.Dowle + E.Bond (cox) | [2] |
Event 6: finals: girls U16 coxed eight
1st | Wellington Girls College 1 | A.Treacy (s), U.Crabtree, M.Toovey, L.Turner, B.Cederwall, J.Taggart, C.Leslie, B.Standring + G.Darrall (cox) | NTT | [2] |
2nd | Whanganui Collegiate School 1 | M.McLean (s), L.Francis, E.Goddard, B.Torr, M.O'Leary-Noyer, J.Harris, C.Pearce, M.Gundry + E.Whight (cox) | [4] | |
3rd | St Mary's College (Wgtn) 1 | T.Smith (s), M.Thompson, J.Drake, L.Golding, M.Lindsay, M.Flowers, A.Radaich, E.Henderson + S.Green (cox) | [3] | |
4th | Composite School Crew(s) 1 | A.Bryant (s), J.Craig, A.Craig, M.McCulloch, E.Payne, R.Lowe, P.Carr, L.Bradley + O.Doughty (cox) | [5] |
Event 7: finals: boys U17 double sculls
1st | Wellington College 1 | R.Kiddle (s), J.Duffield | NTT | [2] |
2nd | Onslow College 4 | J.Kovacs (s), J.Hindle-Daniels | [5] | |
3rd | Whanganui Collegiate School 1 | B.Sanson (s), M.Lu | [3] | |
4th | Whanganui High School 1 | C.Quirk (s), C.Lawrence | [4] | |
5th | Whanganui High School 2 | J.Old (s), L.Jones | [1] | |
6th | Cullinane College 1 | X.Mohr (s), F.Schilling | [6] | |
7th | Wellington College 3 | C.Hall (s), J.Allen-Russell | [7] |
Heat 1 Progression: 1,2,3->Final; Rest->Eliminated |
||||
1st | Whanganui Collegiate School 1 | B.Sanson (s), M.Lu | NTT | [1] |
2nd | Wellington College 1 | R.Kiddle (s), J.Duffield | [2] | |
3rd | Whanganui High School 2 | J.Old (s), L.Jones | [5] | |
4th | Whanganui High School 3 | L.McKay (s), N.Rikihana | [4] | |
--- | Onslow College 5 | D.McCann (s), D.van der Vental | SCR | [3] |
--- | Onslow College 1 | D.Lippmann (s), A.McCalman | SCR | [6] |
--- | Onslow College 3 | S.Harker (s), L.Watters | SCR | [7] |
Heat 2 Progression: 1,2,3->Final; Rest->Eliminated |
||||
1st | Whanganui High School 1 | C.Quirk (s), C.Lawrence | NTT | [6] |
2nd | Onslow College 4 | J.Kovacs (s), J.Hindle-Daniels | [1] | |
3rd | Cullinane College 1 | X.Mohr (s), F.Schilling | [3] | |
4th | Onslow College 2 | W.Dunshea (s), F.McCabe | [4] | |
5th | Wellington College 3 | C.Hall (s), J.Allen-Russell | [7] | |
6th | Scots College 1 | A.Mody (s), R.Broadley | [2] | |
7th | Wellington College 2 | T.Hall (s), G.Harding | [5] |
Event 8: finals: girls U17 coxed four
1st | Wellington Girls College 1 | H.Hodgkinson (s), R.Buxton, S.Manners, N.Lawrence + N.Ireland-Blake (cox) | NTT | [2] |
2nd | Whanganui Collegiate School 1 | K.Bartlett (s), L.Bracegirdle, O.Moller, M.Lelievre + A.Gower-James (cox) | [4] | |
3rd | Samuel Marsden Collegiate School 1 | R.Leverington (s), O.Hausmann, F.Barbalich, S.Wickens + A.Talbot (cox) | [3] | |
4th | St Mary's College (Wgtn) 1 | K.O'Hagan (s), C.Pettett, L.Witkowski, J.Paxie + R.O'Hagan (cox) | [5] |
Event 9: finals: boys U18 double sculls
1st | Whanganui Collegiate School 2 | A.Craig (s), T.Sutherland | NTT | [4] |
2nd | Whanganui Collegiate School 3 | J.Matthews (s), L.Gemmell | [1] | |
3rd | Whanganui Collegiate School 1 | F.Harrison (s), M.Brok | [3] | |
4th | Scots College 1 | F.Beaumont (s), T.Beaumont | [2] | |
5th | Onslow College 1 | D.Blackmore (s), J.Marston | [6] | |
--- | Whanganui High School 1 | J.Hiroti (s), J.Groves | NRR | [5] |
Event 10: finals: girls U18 single
1st | Wellington Girls College 1 | Z.Simpson | NTT | [2] |
2nd | Whanganui Collegiate School 3 | S.Back | [4] | |
3rd | Cullinane College 1 | P.Zimmerman | [1] | |
4th | Whanganui Collegiate School 2 | A.Gray | [3] | |
5th | Whanganui Girls College 1 | D.Barry | [6] | |
6th | Whanganui Girls College 1 | R.Harrison | [7] | |
7th | Whanganui Collegiate School 1 | S.Byam | [5] |
Event 11: finals: boys U16 coxed four
1st | Scots College 1 | G.Fyfe (s), B.Sieverts, M.Pendrous, F.Waterson + J.Gould (cox) | NTT | [1] |
2nd | Wellington College 1 | Z.Hough (s), J.Duffield, A.Smith, Z.Goggin + T.Barber (cox) | [5] | |
3rd | Composite School Crew(s) 1 | J.Thomson (s), L.Carroll, J.Old, C.Thomson + A.Bryant (cox) | [4] | |
4th | Wellington College 3 | H.Hibbert (s), E.Laurenson, T.Murray, J.Dunne + E.Sampson (cox) | [2] |
Event 12B: finals: boys U15 coxed octuple
1st | Whanganui Collegiate School 1 | J.Norman (s), B.Hogan, H.Bielby, J.Pringle, B.Strang, J.Jones, D.Parsons, L.Hanna + J.Monckton (cox) | NTT | [2] |
Event 12A: finals: boys U15 coxed eight
2nd | Wellington College 1 | M.Horwood-Verstappen (s), J.Bahr, F.Lowndes, B.McHardy, W.Hausmann, C.Lynch-Gerrard, A.Laurenson, H.Rumble + C.Cunningham (cox) | [1] |
Event 13: finals: girls U16 double sculls
1st | Onslow College 1 | C.Stirling (s), O.Clark | NTT | [1] |
2nd | Nga Tawa Diocesan School 1 | J.Craig (s), M.McCulloch | [2] | |
3rd | St Mary's College (Wgtn) 1 | M.Thompson (s), J.Drake | [5] | |
4th | Wellington Girls College 1 | P.Maaka (s), E.Wilson-Hill | [6] | |
5th | Samuel Marsden Collegiate School 1 | A.Skinner-Evers (s), C.King | [3] | |
6th | Whanganui Girls College 2 | K.Lethaby (s), B.Chapman | [8] | |
--- | Cullinane College 1 | S.Andrews (s), S.Weston | DNF | [4] |
--- | Wellington Girls College 4 | S.Marshall (s), S.Neal | SCR | [7] |
Event 14: finals: boys U17 coxed four
1st | Whanganui Collegiate School 1 | A.Taylor (s), L.Stanford, J.Hazelhurst, L.O'Leary + Z.Hanna (cox) | NTT | [4] |
2nd | Whanganui Collegiate School 2 | B.Sanson (s), M.Lu, J.McDonald, L.Gemmell + A.Reid (cox) | [5] |
Event 4: finals: boys U18 coxed four
Event 14: finals: boys U17 coxed four
4th | Scots College 1 | T.Ilg (s), R.Broadley, A.Mody, A.Bryan + T.Beaumont (cox) | [3] |
Event 15: finals: girls U17 double sculls
--- | Whanganui Collegiate School 1 | B.Buchanan (s), S.Park | CANCELLED | [1] |
--- | Samuel Marsden Collegiate School 1 | R.Leverington (s), O.Hausmann | CANCELLED | [2] |
--- | Whanganui High School 1 | A.Bennett (s), A.Buchan | CANCELLED | [4] |
--- | Whanganui Collegiate School 3 | J.Harris (s), H.Simon | CANCELLED | [5] |
--- | Whanganui Girls College 2 | T.Flight (s), J.McDonald | SCR | [3] |
--- | Whanganui Girls College 1 | D.Barry (s), R.Harrison | SCR | [6] |
Heat 1 Progression: 1,2,3->Final; Rest->Eliminated |
||||
1st | Whanganui Girls College 2 | T.Flight (s), J.McDonald | NTT | [4] |
2nd | Samuel Marsden Collegiate School 1 | R.Leverington (s), O.Hausmann | [1] | |
3rd | Whanganui Girls College 1 | D.Barry (s), R.Harrison | [5] | |
4th | Whanganui Collegiate School 2 | A.Thurlow (s), M.Slater-Carter | [2] | |
5th | Wellington Girls College 1 | E.Bridgland (s), Z.Smith | [7] | |
6th | Waiopehu College 1 | C.Wilkinson (s), E.Schleuss | [3] | |
Heat 2 Progression: 1,2,3->Final; Rest->Eliminated |
||||
1st | Whanganui High School 1 | A.Bennett (s), A.Buchan | NTT | [6] |
2nd | Whanganui Collegiate School 3 | J.Harris (s), H.Simon | [3] | |
3rd | Whanganui Collegiate School 1 | B.Buchanan (s), S.Park | [4] | |
4th | Nga Tawa Diocesan School 1 | A.Bryant (s), P.Hood | [2] | |
5th | St Mary's College (Wgtn) 1 | K.O'Hagan (s), L.Witkowski | [5] |
Event 16: finals: boys U18 single
--- | Whanganui High School 1 | B.Manson | CANCELLED | [1] |
--- | Whanganui Collegiate School 1 | M.Brok | CANCELLED | [4] |
--- | Onslow College 1 | A.McCalman | CANCELLED | [5] |
--- | Onslow College 2 | D.Lippmann | SCR | [2] |
--- | Whanganui High School 2 | K.Ryland | SCR | [3] |
Event 17: finals: girls U18 coxed four
--- | Whanganui Collegiate School 1 | K.Bartlett (s), S.Back, A.Gray, S.Byam + A.Gower-James (cox) | CANCELLED | [3] |
--- | Wellington Girls College 1 | Z.Simpson (s), R.Buxton, N.Lawrence, H.Hodgkinson + R.Gallaway (cox) | CANCELLED | [4] |
--- | St Mary's College (Wgtn) 1 | P.Evans (s), N.Golding, I.Gallagher, M.Flowers + R.O'Hagan (cox) | CANCELLED | [5] |
Event 18: finals: boys U16 double sculls
--- | Wellington College 4 | P.Te Paa (s), J.Allen-Russell | CANCELLED | [1] |
--- | Whanganui Collegiate School 2 | T.Lennox (s), T.Guinea | CANCELLED | [2] |
--- | Cullinane College 1 | C.Syme (s), B.Knopf | CANCELLED | [3] |
--- | Onslow College 1 | S.Harker (s), L.Watters | CANCELLED | [4] |
--- | Cullinane College 2 | K.Browning (s), D.Thompson | CANCELLED | [5] |
--- | Wellington College 1 | R.Kiddle (s), J.Duffield | CANCELLED | [6] |
Event 19: finals: girls U16 coxed four
--- | Wellington Girls College 3 | P.Maaka (s), Z.Coventry, C.Leslie, E.Wilson-Hill + C.Morris (cox) | CANCELLED | [1] |
--- | St Mary's College (Wgtn) 1 | J.Drake (s), M.Thompson, T.Smith, K.Heywood + R.King (cox) | CANCELLED | [2] |
--- | Whanganui Collegiate School 1 | M.McLean (s), M.O'Leary-Noyer, C.Pearce, M.Gundry + E.Whight (cox) | CANCELLED | [3] |
--- | Onslow College 1 | M.Blackmore (s), C.Stirling, O.Clark, M.Booker + E.Greenslade (cox) | CANCELLED | [4] |
--- | Whanganui Girls College 1 | S.Kirk (s), K.Lethaby, B.Chapman, J.Evans + G.MacNab (cox) | CANCELLED | [5] |
--- | Wellington Girls College 1 | M.Toovey (s), J.Taggart, B.Cederwall, E.Sullivan + G.Darrall (cox) | CANCELLED | [6] |
--- | St Mary's College (Wgtn) 2 | E.Henderson (s), J.Paxie, M.Lindsay, A.Piper + S.Green (cox) | CANCELLED | [7] |
Heat 1 Progression: 1,2,3->Final; Rest->Eliminated |
||||
--- | St Mary's College (Wgtn) 1 | J.Drake (s), M.Thompson, T.Smith, K.Heywood + R.King (cox) | CANCELLED | [2] |
--- | Whanganui Girls College 1 | S.Kirk (s), K.Lethaby, B.Chapman, J.Evans + G.MacNab (cox) | CANCELLED | [3] |
--- | Whanganui Collegiate School 1 | M.McLean (s), M.O'Leary-Noyer, C.Pearce, M.Gundry + E.Whight (cox) | CANCELLED | [4] |
--- | Wellington Girls College 1 | M.Toovey (s), J.Taggart, B.Cederwall, E.Sullivan + G.Darrall (cox) | CANCELLED | [5] |
Heat 2 Progression: 1,2,3->Final; Rest->Eliminated |
||||
--- | Onslow College 1 | M.Blackmore (s), C.Stirling, A.Loretto, M.Booker + E.Greenslade (cox) | CANCELLED | [2] |
--- | St Mary's College (Wgtn) 2 | E.Henderson (s), J.Paxie, M.Lindsay, A.Piper + S.Green (cox) | CANCELLED | [3] |
--- | Wellington Girls College 3 | P.Maaka (s), Z.Coventry, C.Leslie, E.Wilson-Hill + C.Morris (cox) | CANCELLED | [5] |
Event 20B: finals: girls U15 coxed octuple
--- | Whanganui High School 1 | T.Head (s), E.Dudley, C.de Koning, R.Frecklington, N.Monk, A.Andrews, R.Hopkins, L.Dowman + R.Ross (cox) | CANCELLED | [2] |
--- | Wellington Girls College 1 | H.Leslie (s), S.Marshall, S.Neal, A.Toovey, T.Kooznetzoff, F.Goed, E.Williams, P.Pottinger + J.Paxton (cox) | CANCELLED | [3] |
--- | Samuel Marsden Collegiate School 1 | E.Nind (s), I.Warner, M.Taylor, C.Strowger-Turnock, A.Walsh, F.Kraayvanger, C.Johnstone, E.Bann + E.Bond (cox) | CANCELLED | [4] |
--- | Whanganui Collegiate School 1 | C.McKinlay (s), M.Brandon, C.Nixon, L.MacLean, S.Gower-James, C.Lennox, C.Robb, C.Moller + N.Tweeddale (cox) | CANCELLED | [5] |
Event 21: finals: girls U17 coxed quad sculls
--- | Whanganui High School 1 | A.Bennett (s), S.Dennison, A.Buchan, A.Brown + J.Groves (cox) | CANCELLED | [1] |
--- | Whanganui Collegiate School 1 | M.Lelievre (s), L.Bracegirdle, O.Moller, S.Park + A.Gower-James (cox) | CANCELLED | [2] |
--- | Samuel Marsden Collegiate School 1 | R.Leverington (s), O.Hausmann, A.Skinner-Evers, S.Wickens + A.Talbot (cox) | CANCELLED | [3] |
--- | Whanganui Girls College 1 | S.Walters-Gray (s), T.Flight, B.Cox, J.McDonald + G.MacNab (cox) | CANCELLED | [4] |
--- | Wellington Girls College 1 | H.Hodgkinson (s), S.Manners, E.Bridgland, Z.Smith + N.Ireland-Blake (cox) | CANCELLED | [5] |
--- | Nga Tawa Diocesan School 1 | A.Bryant (s), M.McCulloch, P.Hood, J.Craig + O.Doughty (cox) | CANCELLED | [6] |
Event 22: finals: boys U17 single
--- | Whanganui Collegiate School 1 | J.McDonald | CANCELLED | [1] |
--- | Whanganui High School 3 | L.Jones | CANCELLED | [2] |
--- | Whanganui High School 1 | K.Ryland | CANCELLED | [3] |
--- | Whanganui High School 4 | C.Lawrence | CANCELLED | [4] |
--- | Wellington College 2 | Z.Hough | CANCELLED | [5] |
--- | Wellington College 1 | R.Kiddle | CANCELLED | [6] |
Heat 1 Progression: 1,2,3->Final; Rest->Eliminated |
||||
1st | Whanganui High School 4 | C.Lawrence | NTT | [1] |
2nd | Whanganui High School 3 | L.Jones | [2] | |
3rd | Whanganui Collegiate School 1 | J.McDonald | [5] | |
4th | Whanganui High School 2 | C.Quirk | [3] | |
5th | Onslow College 1 | J.Kovacs | [6] | |
6th | Cullinane College 2 | M.Koroheke | [4] | |
Heat 2 Progression: 1,2,3->Final; Rest->Eliminated |
||||
1st | Whanganui High School 1 | K.Ryland | NTT | [1] |
2nd | Wellington College 2 | Z.Hough | [3] | |
3rd | Wellington College 1 | R.Kiddle | [4] | |
4th | Scots College 1 | T.Ilg | [6] | |
5th | Onslow College 2 | J.Hindle-Daniels | [5] | |
6th | Cullinane College 1 | X.Mohr | [2] |
Event 23: finals: boys U18 coxless pair
--- | Whanganui Collegiate School 1 | T.Sutherland (s), A.Craig | CANCELLED | [2] |
Event 24: finals: boys U15 coxed quad sculls
--- | Whanganui Collegiate School 2 | J.Pringle (s), L.Petersen-Hardy, J.Jones, B.Sherratt + V.Rachakarakij (cox) | CANCELLED | [1] |
--- | Wellington College 1 | A.Smith (s), T.Murray, G.Harding, T.Hall + T.Barber (cox) | CANCELLED | [3] |
--- | Whanganui High School 1 | M.O'Shanassy (s), S.Ihaia, M.Park, A.Nevil + L.Hall (cox) | CANCELLED | [4] |
--- | Whanganui Collegiate School 1 | J.Norman (s), B.Hogan, H.Bielby, B.Strang + J.Monckton (cox) | CANCELLED | [5] |
--- | Onslow College 1 | K.Thompson (s), H.McCarthy, F.Sherlock, J.Keegan + E.McCabe (cox) | CANCELLED | [6] |
--- | Wellington College 3 | F.Lowndes (s), B.Laurie, C.Meijer, E.Dunne + B.Ross (cox) | CANCELLED | [7] |
--- | Wellington College 2 | A.Laurenson (s), B.McHardy, C.Lynch-Gerrard, H.Rumble + C.Cunningham (cox) | SCR | [2] |
Heat 1 Progression: 1,2,3->Final; Rest->Eliminated |
||||
--- | Whanganui High School 1 | M.O'Shanassy (s), S.Ihaia, M.Park, A.Nevil + L.Hall (cox) | CANCELLED | [2] |
--- | Wellington College 1 | A.Smith (s), T.Murray, G.Harding, T.Hall + T.Barber (cox) | CANCELLED | [3] |
--- | Onslow College 1 | K.Thompson (s), H.McCarthy, F.Sherlock, J.Keegan + E.McCabe (cox) | CANCELLED | [5] |
--- | Whanganui Collegiate School 3 | L.Petersen-Hardy (s), B.Sherratt, F.Spooner, K.Flintoff + C.Moller (cox) | SCR | [4] |
Heat 2 Progression: 1,2,3->Final; Rest->Eliminated |
||||
--- | Wellington College 3 | F.Lowndes (s), B.Laurie, C.Meijer, E.Dunne + B.Ross (cox) | CANCELLED | [2] |
--- | Wellington College 2 | A.Laurenson (s), B.McHardy, C.Lynch-Gerrard, H.Rumble + C.Cunningham (cox) | CANCELLED | [3] |
--- | Whanganui Collegiate School 2 | J.Pringle (s), D.Parsons, J.Jones, L.Hanna + V.Rachakarakij (cox) | CANCELLED | [4] |
--- | Whanganui Collegiate School 1 | J.Norman (s), B.Hogan, H.Bielby, B.Strang + J.Monckton (cox) | CANCELLED | [5] |
Event 26: finals: boys U16 coxed quad sculls
--- | Wellington College 1 | H.Hibbert (s), J.Dunne, E.Laurenson, M.Horwood-Verstappen + E.Sampson (cox) | CANCELLED | [1] |
--- | Wellington College 2 | Z.Hough (s), Z.Goggin, J.Dray, A.Hill + P.Te Paa (cox) | CANCELLED | [2] |
--- | Onslow College 1 | S.Harker (s), W.Dunshea, A.McCalman, L.Watters + G.Henderson (cox) | CANCELLED | [3] |
--- | Whanganui High School 1 | J.Thomson (s), L.Carroll, J.Old, C.Thomson + R.Ross (cox) | CANCELLED | [4] |
--- | Cullinane College 1 | K.Browning (s), C.Syme, B.Knopf, D.Thompson + A.Barry (cox) | CANCELLED | [5] |
--- | Scots College 1 | B.Sieverts (s), M.Pendrous, F.Waterson, J.Angell + J.Gould (cox) | CANCELLED | [6] |
Event 28: finals: girls U18 coxed quad sculls
--- | Whanganui Collegiate School 2 | B.Torr (s), A.Thurlow, H.Simon, Z.Harding + E.Whight (cox) | CANCELLED | [3] |
--- | Whanganui Collegiate School 1 | K.Bartlett (s), S.Back, A.Gray, S.Byam + A.Gower-James (cox) | CANCELLED | [4] |
Event 29: finals: boys U17 coxless pair
--- | Onslow College 1 | D.Blackmore (s), D.van der Vental | CANCELLED | [2] |
--- | Whanganui Collegiate School 1 | A.Taylor (s), B.Sanson | CANCELLED | [3] |
--- | Whanganui High School 1 | C.Lawrence (s), K.Ryland | CANCELLED | [4] |
Event 23: finals: boys U18 coxless pair
--- | Whanganui Collegiate School 1 | T.Sutherland (s), A.Craig | CANCELLED | [5] |
Event 29: finals: boys U17 coxless pair
--- | Scots College 1 | R.Broadley (s), A.Mody | CANCELLED | [6] |
Event 30: finals: girls U15 coxed quad sculls
--- | Wellington Girls College 3 | A.Treacy (s), J.Taggart, U.Crabtree, B.Standring + G.Darrall (cox) | CANCELLED | [1] |
--- | Whanganui High School 1 | T.Head (s), C.de Koning, R.Frecklington, E.Dudley + R.Ross (cox) | CANCELLED | [2] |
--- | Wellington Girls College 1 | H.Leslie (s), S.Marshall, S.Neal, A.Toovey + V.Edwards (cox) | CANCELLED | [3] |
--- | Wellington Girls College 2 | E.Williams (s), T.Kooznetzoff, F.Goed, P.Pottinger + J.Paxton (cox) | CANCELLED | [4] |
--- | Cullinane College 1 | P.Peterson (s), A.Keenan, T.Leo, J.Hawkes + C.Wallace (cox) | CANCELLED | [5] |
--- | St Mary's College (Wgtn) 1 | E.Henderson (s), J.Paxie, M.Lindsay, A.Piper + S.Green (cox) | CANCELLED | [6] |
--- | Whanganui Collegiate School 1 | S.Gower-James (s), C.McKinlay, C.Lennox, C.Robb + N.Tweeddale (cox) | CANCELLED | [7] |
Event 31: finals: girls U17 coxed eight
--- | Samuel Marsden Collegiate School 1 | R.Leverington (s), O.Hausmann, A.Skinner-Evers, F.Barbalich, S.Wickens, C.King, F.Kraayvanger, I.Warner + A.Talbot (cox) | CANCELLED | [3] |
--- | Whanganui Collegiate School 1 | M.McLean (s), C.Pearce, L.Francis, S.Park, O.Moller, M.Lelievre, B.Buchanan, L.Bracegirdle + A.Gower-James (cox) | CANCELLED | [4] |
Event 32: finals: girls U16 coxed quad sculls
--- | Whanganui Collegiate School 1 | E.Goddard (s), J.Harris, M.O'Leary-Noyer, M.Gundry + E.Whight (cox) | CANCELLED | [1] |
--- | Nga Tawa Diocesan School 1 | A.Bryant (s), J.Craig, M.McCulloch, L.Bradley + O.Doughty (cox) | CANCELLED | [2] |
--- | Onslow College 2 | G.Henderson (s), L.Orsman, J.Cuttle, I.Jelbert + M.Blackmore (cox) | CANCELLED | [3] |
--- | Wellington Girls College 1 | E.Sullivan (s), Z.Coventry, C.Leslie, E.Wilson-Hill + E.Manners (cox) | CANCELLED | [4] |
--- | Whanganui Girls College 1 | S.Kirk (s), K.Lethaby, B.Chapman, J.Evans + G.MacNab (cox) | CANCELLED | [5] |
--- | Onslow College 1 | M.Booker (s), O.Clark, C.Stirling, A.Loretto + E.Greenslade (cox) | CANCELLED | [6] |
--- | St Mary's College (Wgtn) 1 | M.Thompson (s), J.Drake, L.Golding, K.Heywood + R.King (cox) | CANCELLED | [7] |
Event 33: finals: girls U18 coxless pair
--- | Wellington Girls College 1 | Z.Simpson (s), N.Lawrence | CANCELLED | [3] |
--- | St Mary's College (Wgtn) 1 | L.Witkowski (s), N.Golding | CANCELLED | [4] |
--- | Whanganui Girls College 1 | R.Harrison (s), D.Barry | CANCELLED | [5] |
Event 34: finals: boys U18 coxed quad sculls
--- | Composite School Crew(s) 1 | J.Hiroti (s), L.Carroll, B.Manson, J.Groves + J.Craig (cox) | CANCELLED | [2] |
--- | Whanganui Collegiate School 1 | F.Harrison (s), M.Brok, S.Redmayne, M.Lu + E.Cao (cox) | CANCELLED | [3] |
--- | Scots College 1 | F.Beaumont (s), T.Beaumont, T.Ilg, G.Fyfe + J.Gould (cox) | CANCELLED | [4] |
--- | Wellington College 1 | P.Te Paa (s), A.Smith, C.Hall, J.Allen-Russell + T.Barber (cox) | CANCELLED | [5] |
Event 35: finals: girls U17 single
--- | Whanganui High School 3 | A.Brown | CANCELLED | [1] |
--- | Whanganui Collegiate School 1 | Z.Harding | CANCELLED | [2] |
--- | Whanganui High School 1 | A.Bennett | CANCELLED | [3] |
--- | Wellington Girls College 1 | P.Maaka | CANCELLED | [4] |
--- | Whanganui High School 4 | S.Dennison | CANCELLED | [5] |
--- | Waiopehu College 1 | E.Schleuss | CANCELLED | [6] |
Heat 1 Progression: 1,2,3->Final; Rest->Eliminated |
||||
1st | Whanganui High School 1 | A.Bennett | NTT | [3] |
2nd | Whanganui Collegiate School 1 | Z.Harding | [1] | |
3rd | Waiopehu College 1 | E.Schleuss | [4] | |
4th | Whanganui Collegiate School 2 | M.Slater-Carter | [2] | |
--- | Cullinane College 1 | P.Zimmerman | DNF | [6] |
--- | Whanganui Girls College 3 | J.McDonald | SCR | [7] |
Heat 2 Progression: 1,2,3->Final; Rest->Eliminated |
||||
1st | Wellington Girls College 1 | P.Maaka | NTT | [1] |
2nd | Whanganui High School 4 | S.Dennison | [4] | |
3rd | Whanganui High School 3 | A.Brown | [3] | |
4th | Whanganui High School 5 | E.Payne | [5] | |
--- | Whanganui Girls College 4 | T.Flight | DNS | [2] |
--- | Whanganui High School 2 | A.Buchan | NRR | [7] |
Event 36: finals: boys U17 coxed quad sculls
--- | Whanganui High School 1 | J.Thomson (s), C.Lawrence, C.Quirk, K.Ryland + E.Dudley (cox) | CANCELLED | [1] |
--- | Onslow College 2 | J.Hindle-Daniels (s), J.Kovacs, D.McCann, D.van der Vental + D.Blackmore (cox) | CANCELLED | [2] |
--- | Wellington College 1 | R.Kiddle (s), J.Duffield, Z.Hough, Z.Goggin + J.Dunne (cox) | CANCELLED | [3] |
--- | Wellington College 2 | T.Hall (s), G.Harding, J.Dray, A.Hill + B.Ross (cox) | CANCELLED | [4] |
--- | Scots College 1 | R.Broadley (s), A.Mody, M.Pendrous, A.Bryan + Y.Doucas (cox) | CANCELLED | [5] |
--- | Onslow College 1 | S.Harker (s), D.Lippmann, W.Dunshea, F.McCabe + G.Henderson (cox) | CANCELLED | [6] |
Event 37: finals: girls U18 coxed eight
--- | Wellington Girls College 1 | A.Treacy (s), U.Crabtree, M.Toovey, L.Turner, B.Cederwall, J.Taggart, C.Leslie, B.Standring + G.Darrall (cox) | CANCELLED | [2] |
--- | Wellington Girls College 2 | H.Hodgkinson (s), R.Buxton, Z.Simpson, N.Lawrence, E.Bridgland, S.Manners, A.Burn, Z.Smith + R.Gallaway (cox) | CANCELLED | [3] |
--- | Whanganui Collegiate School 1 | M.McLean (s), L.Bracegirdle, O.Moller, C.Pearce, L.Francis, B.Buchanan, M.Lelievre, S.Park + A.Gower-James (cox) | CANCELLED | [4] |
--- | St Mary's College (Wgtn) 1 | T.Smith (s), L.Golding, K.Heywood, C.Pettett, P.Evans, M.Flowers, A.Piper, R.King + R.O'Hagan (cox) | CANCELLED | [5] |
Event 38: finals: boys U18 coxed eight
--- | Whanganui Collegiate School 1 | L.Stanford (s), A.Taylor, J.Hazelhurst, T.Sutherland, A.Craig, L.Gemmell, J.Matthews, L.O'Leary + Z.Hanna (cox) | CANCELLED | [3] |
--- | Whanganui Collegiate School 2 | T.Lennox (s), J.McDonald, T.Guinea, J.McLeod, B.Sanson, F.Cleary, C.Abernethy, H.Davis + E.Cao (cox) | CANCELLED | [4] |