Time trial 1
|
1st |
Whakatane Rowing Club 4 |
E.Jenkins (s), F.Jenkins, J.Bongwald, M.Butler |
03:06 |
[7] |
2nd |
Whakatane Rowing Club 5 |
J.Bond (s), G.Olifiers, F.Jeffery, H.Spence |
03:15 |
[6] |
3rd |
Cambridge Rowing Club 6 |
J.Balsom (s), J.Heaslip, M.McHugh, C.Wilson + X.Jones (cox) |
03:21 |
[1] |
4th |
St Pauls Collegiate Rowing Club 4 |
K.Littlejohn (s), G.Watson, J.Fountaine, A.Emeny + M.Flavell (cox) |
03:24 |
[5] |
5th |
Waikato Diocesan School 1 |
G.Kimpton (s), K.MacKenzie, C.Wilson, S.Reeves, D.Bolder, J.Horrigan, F.Sirl, K.Wallace + C.Grey (cox) |
03:26 |
[8] |
6th |
Cambridge Rowing Club 1 |
P.Fraser (s), D.Hobbs, S.Gibbons, M.Gibb |
03:27 |
[3] |
6th |
West End Rowing Club 2 |
H.Pathan (s), S.Sparey, A.Webb McRae, R.Faaumu + S.Shannon Metzger (cox) |
03:27 |
[6] |
8th |
West End Rowing Club 4 |
A.Peters (s), T.Casey-Pickering, O.Ingram, S.Chote, K.Penev, J.Baas, T.Whittle, B.Jowsey + B.Campbell (cox) |
03:28 |
[1] |
10th |
Hauraki Plains Rowing Club 5 |
C.Stephenson (s), K.Crooks, J.Leonard, E.Gruythuysen, S.Dowling, M.Simoncelli, C.Bond-McCarthy, N.Derby + X.McIntosh (cox) |
03:29 |
[7] |
10th |
Cambridge Rowing Club 21 |
P.Griffin (s), G.Johnson, A.Young, E.Clarkson + H.Lynch (cox) |
03:29 |
[8] |
12th |
Mercer Rowing Club 1 |
M.Vaioleti (s), M.Newson, E.Brake, Z.Turton |
03:32 |
[8] |
13th |
Cambridge Rowing Club 5 |
S.Kavanagh (s), B.Todd, J.Redman, J.Millar, J.Leigh, C.Green, M.Gray, H.Paine + L.Dingemans (cox) |
03:33 |
[5] |
14th |
Cambridge Rowing Club 7 |
K.McDonald (s), E.Pointon, D.Jones, J.Lowry + S.Hope (cox) |
03:34 |
[8] |
15th |
Auckland Rowing Club 1 |
C.Abel (s), R.Cummins, E.Brown, K.Jochimsen |
03:35 |
[4] |
16th |
West End Rowing Club 1 |
N.Smith (s), F.Lewins, D.Nieuwenhuizen, J.Homer-Pilcher + A.Gray (cox) |
03:36 |
[4] |
17th |
Hauraki Plains Rowing Club 4 |
L.Tully (s), J.Clayton-Greene, T.McClelland, M.Mobberley, D.Mounsey, T.Leonard, E.Richards, B.Bath + F.Goddard (cox) |
03:37 |
[8] |
18th |
Hamilton Girls High School 2 |
B.Woolford (s), A.Karepe, A.Abrahams, L.Weight, A.Batchelor, M.Bird, M.Campbell, K.Rewi + O.Bradley (cox) |
03:38 |
[1] |
19th |
Mercer Rowing Club 6 |
C.Henderson (s), J.Lidgett |
03:40 |
[8] |
20th |
Cambridge Rowing Club 16 |
T.Bell (s), C.Prichard, F.Hawkins, H.Burns + B.McCrossan (cox) |
03:41 |
[2] |
20th |
Hauraki Plains Rowing Club 2 |
M.McDermott (s), I.Astley |
03:41 |
[4] |
20th |
Waikato Diocesan School 3 |
O.Fellows-Ford (s), K.Monkley, B.Walden, O.Morgan, P.Peake, T.Crossland, G.Clapcott, A.Payne + M.Scrimgeour (cox) |
03:41 |
[6] |
20th |
St Johns College (Hamilton) 2 |
B.Burgess (s), D.McLeod |
03:41 |
[7] |
24th |
West End Rowing Club 5 |
H.Chaafe (s), A.Manikas, M.Richards, P.Walter, H.Jones, A.Alberts, O.Alberts, I.Smith + L.Hollingworth (cox) |
03:42 |
[2] |
24th |
West End Rowing Club 6 |
D.Fraser (s), C.Pratt, A.Waldmann, S.Stuart + L.Siddell-Bradbourne (cox) |
03:42 |
[3] |
24th |
Hawkes Bay Rowing Club 1 |
E.Daly (s), L.Roberts, G.Petersen, P.Burrell, K.Stubbs, B.Herbert, S.Lancaster, K.Mohi + S.Forster (cox) |
03:42 |
[6] |
24th |
Waikato Diocesan School 2 |
M.Coventry (s), S.Martin, A.Dunn, S.Fullerton-Smith, T.Knight, A.Roberton, S.Chisholm, A.Mills + P.Wilson (cox) |
03:42 |
[7] |
31st |
Cambridge Rowing Club 2 |
B.Huhn (s), M.Jensen, T.Wilson, R.Cronin |
03:43 |
[2] |
32nd |
St Pauls Collegiate Rowing Club 5 |
B.Jacobsen (s), O.Warlow, D.Smit, S.Egan, T.Balme, M.Dickie, A.Cao, O.Knowling + S.Best (cox) |
03:44 |
[2] |
32nd |
St Pauls Collegiate Rowing Club 3 |
C.Harmon (s), J.Spinks, T.Nabbs, C.Foot, M.Peacocke, M.Wallace, A.Grigg, T.Stace + R.Hunt (cox) |
03:44 |
[3] |
34th |
Whakatane Rowing Club 3 |
M.Jenkins (s), F.Palsson |
03:46 |
[2] |
34th |
St Pauls Collegiate Rowing Club 2 |
J.Caldwell (s), W.Hitchcock, N.Mitchell, H.Joyes, A.Leuschke, K.Davidson, H.Moana, F.McDonald + V.Chanwai (cox) |
03:46 |
[4] |
36th |
Hauraki Plains Rowing Club 8 |
S.Clayton-Greene (s), S.Kruger, E.Sorensen, A.Crabb |
03:49 |
[1] |
36th |
Hauraki Plains Rowing Club 1 |
S.McDermott (s), C.Gordon |
03:49 |
[5] |
38th |
Cambridge Rowing Club 10 |
A.Hill (s), C.Hall, L.Duncum, A.Webbon + J.Hazlehurst (cox) |
03:50 |
[5] |
38th |
St Johns College (Hamilton) 3 |
R.Bainbridge (s), H.Hodges, M.Wheatley, M.Evans + L.Southcombe-Nguyen (cox) |
03:50 |
[8] |
40th |
Cambridge Rowing Club 18 |
G.Storey (s), R.Leigh, M.Simes, E.Butcher, C.Malone, T.Stewart, U.Ngatai, A.Hos + B.Houston (cox) |
03:52 |
[5] |
41st |
St Pauls Collegiate Rowing Club 1 |
R.Fuller (s), M.Roach, T.Te Ua, J.Dean + B.Fullerton-Smith (cox) |
03:54 |
[6] |
42nd |
Hamilton Rowing Club 10 |
P.Johns (s), S.Cooper, K.Gorissen, A.Evetts, K.Missen, L.Goodwin, A.McGinity, K.Payne + K.Shields (cox) |
03:56 |
[3] |
42nd |
Hamilton Rowing Club 33 |
L.Barrett (s), A.Karan |
03:56 |
[7] |
45th |
Waikato Diocesan School 4 |
E.Barker (s), L.Oliver, M.Walden, R.Bedford + H.Mills (cox) |
03:57 |
[2] |
45th |
Hauraki Plains Rowing Club 6 |
Z.Johnston (s), N.Church, D.Starykova, A.Harris + A.Prescott (cox) |
03:57 |
[5] |
47th |
Hamilton Rowing Club 12 |
V.Goodwin (s), Q.Tierney, C.Haddon, O.Ikinofo + M.Stephens (cox) |
03:59 |
[6] |
48th |
Hamilton Girls High School 1 |
J.Cox (s), A.Mills, F.Finlay-Yates, J.McLean, A.Gallaher, B.Rogers, S.Glassie-Ryan, J.Stockman + R.Scott (cox) |
04:00 |
[2] |
49th |
Cambridge Rowing Club 15 |
G.Redman (s), J.Palmer, G.Peattie, H.Lucas + M.Smith (cox) |
04:01 |
[3] |
50th |
Cambridge Rowing Club 20 |
E.Thomson (s), L.Jack, R.Hayward, M.Brown + L.Gibb (cox) |
04:03 |
[1] |
50th |
Hamilton Rowing Club 11 |
L.Gorissen (s), C.Chatwin, C.Maggof, J.Goodall + B.Case-Miller (cox) |
04:03 |
[8] |
52nd |
Cambridge Rowing Club 14 |
S.Dixon (s), T.Cook, E.Shaw, A.Ireland + T.Reed (cox) |
04:04 |
[4] |
53rd |
Hauraki Plains Rowing Club 9 |
S.Mischefski (s), G.Leonard-Hansby |
04:05 |
[3] |
54th |
Hawkes Bay Rowing Club 3 |
D.Wilson (s), H.Lawson, B.Bayly, H.Williams + V.Bull (cox) |
04:06 |
[3] |
54th |
Mercer Rowing Club 7 |
D.Davis |
04:06 |
[4] |
54th |
Cambridge Rowing Club 24 |
S.Visser |
04:06 |
[8] |
57th |
Cambridge Rowing Club 17 |
A.Barrio Frojan (s), J.Malone, L.Houchen, L.Russell, O.Shergold, E.Batley, M.Adams, E.Swanson-Dobbs + R.Clarkson (cox) |
04:07 |
[4] |
57th |
Hawkes Bay Rowing Club 2 |
E.Lawson (s), F.Rainbow, I.Gibson, M.Sutherland, N.Harrison, R.Clibborn, S.Buscke, S.Coon + G.Walker (cox) |
04:07 |
[5] |
59th |
Cambridge Rowing Club 3 |
A.Puddle (s), V.Gibbons |
04:10 |
[8] |
60th |
Cambridge Rowing Club 23 |
S.Johnson |
04:12 |
[1] |
60th |
Cambridge Rowing Club 19 |
C.Milne (s), L.Bell, H.Falconer, J.Perry, M.Kittaka, K.Renolyds, B.Illston, A.McGuire + T.Carvell (cox) |
04:12 |
[4] |
60th |
St Johns College (Hamilton) 6 |
S.Fulton (s), V.Hermann |
04:12 |
[5] |
63rd |
Hauraki Plains Rowing Club 3 |
D.Tully |
04:14 |
[6] |
63rd |
Cambridge Rowing Club 8 |
E.Stark (s), C.McLiver, G.Aveyard, G.Muir + P.Wallis (cox) |
04:14 |
[7] |
65th |
Mercer Rowing Club 2 |
R.Bernasconi |
04:15 |
[5] |
65th |
Cambridge Rowing Club 9 |
E.Harvey (s), M.Smith, S.Williams, E.Wright + T.Fraser (cox) |
04:15 |
[6] |
67th |
Cambridge Rowing Club 11 |
J.Hobbs |
04:18 |
[4] |
68th |
Whakatane Rowing Club 7 |
R.Brabant-Weitkamp (s), L.Lengkeek, C.Graham, A.Magner, H.Hay, J.Stables, T.Sigley, B.Barrett + B.Olifiers (cox) |
04:19 |
[1] |
69th |
Cambridge Rowing Club 4 |
N.Knowles (s), A.Jenkins |
04:20 |
[1] |
70th |
Mercer Rowing Club 4 |
C.Cleaver (s), J.Dunn, D.Lessing, N.Johnston + M.Cotter (cox) |
04:26 |
[2] |
71st |
Hauraki Plains Rowing Club 7 |
C.Doddrell (s), N.McLennan, K.Hayward, F.Ball + L.Austen (cox) |
04:27 |
[4] |
72nd |
Cambridge Rowing Club 12 |
L.Barrance |
04:31 |
[3] |
73rd |
Cambridge Rowing Club 13 |
K.Reidy |
04:36 |
[2] |
74th |
Hauraki Plains Rowing Club 10 |
K.Pomana-Reti (s), A.Sorensen, Z.Craggs, B.Morrison, R.Goodin, M.Reader, S.Aitchison, A.Reader + E.Main (cox) |
04:39 |
[3] |
74th |
Hamilton Girls High School 3 |
J.Rolton (s), S.Allen |
04:39 |
[6] |
76th |
Hamilton Rowing Club 32 |
K.Paalvast (s), L.Wallace, R.Ward-Allen, S.Frampton + O.Nicholls-Smith (cox) |
04:44 |
[7] |
77th |
Hawkes Bay Rowing Club 4 |
L.Burrell (s), S.Griffiths |
04:46 |
[2] |
78th |
Mercer Rowing Club 5 |
K.Fryer (s), T.Isileli-Fo'ou, A.Chong, J.Vandermeer + C.Baker (cox) |
04:52 |
[1] |
79th |
Hamilton Rowing Club 31 |
B.Doelman |
04:57 |
[7] |
80th |
Whakatane Rowing Club 8 |
T.Palsson |
05:32 |
[1] |