North Island Club Championships
Gisborne Rowing Club
- Showing all of this club's results
Also attended: kric2024r3 || nicc2024 || hbrc2024 || more...
Event 1: womens Club single
- Heat 3: placed 5th (9:02.85)
Crew: GISC 1 - Penn Christie
- Heat 2: placed 5th (9:22.65)
Crew: GISC 2 - Hayley Evans
Event 12: mens Nov double sculls
Crew: GISC 2 - James Chatfield (stroke) | Mark Langdon
Event 13: mens Snr double sculls
- Heat 2: placed 5th (7:35.66)
Crew: GISC 3 - Cord Kerr (stroke) | Clyde Smith
Crew: GISC 4 - Luke Jenkins (stroke) | Grant Kissling
Crew: GISC 5 - Glen Barwick (stroke) | Matt Rickard
Event 14: womens Nov coxed four
Crew: GISC 1 - Emily Hyde (stroke) | Mia Foley | Sophie Pollitt | Jaden Jonasen + Eilish Robinson (cox)
Coach - Jaden Jonasen
Coach - Jaden Jonasen
Event 18: mens Nov coxed four
- Heat 2: placed 5th (8:17.68)
Crew: GISC 1 - Kemble Cadwallader (stroke) | Kent Spence | Rhys Higgs | Daniel McIntyre-Gardner + James Chatfield (cox)
Coach - Daniel McIntyre-Gardner
Coach - Daniel McIntyre-Gardner
Event 20: womens Club double sculls
- Heat 3: placed 5th (9:16.02)
Event 29: mens Club coxless quad sculls
Event 34: mens U21 double sculls
Crew: GISC 1 - Cord Kerr (stroke) | Clyde Smith
Event 37: womens Nov double sculls
- Heat 1: result (SCR)
Event 40: mens Club coxed four
- Heat 1: placed 5th (9:10.51)
Crew: GISC 1 - James Chatfield (stroke) | Mark Langdon | Rhys Higgs | Liam Cottle + Eilish Robinson (cox)
Event 45: womens U21 double sculls
Crew: GISC 1 - Sarah Hyland (stroke) | Ashley Holland
Crew: GISC 3 - Penn Christie (stroke) | Freya Robinson
Event 46: mens Club double sculls
- Heat 4: placed 1st (7:34.36)
- Semi-final 2: placed 4th (7:54.86)
- A Final: placed 8th (8:03.67)
Crew: GISC 1 - Luke Jenkins (stroke) | Grant Kissling
- Heat 3: placed 3rd (7:54.00)
- Semi-final 1: placed 8th (8:39.82)
- B Final: placed 4th (8:00.56)
Crew: GISC 2 - Cord Kerr (stroke) | Clyde Smith
- Heat 1: placed 6th (8:04.61)
Crew: GISC 3 - Matt Rickard (stroke) | Glen Barwick