NZ Masters Games Rowing Regatta
Class | 1st | 2nd | 3rd | |
---|---|---|---|---|
Event 1: Mens Single A, B, C & D. | ||||
A | M. Drijfhout (OTAC) | |||
B | N. Carr (OGUC) | |||
C | L. Wilson (DUAC) | S. Craig-Pearson (OTAC) | R. Wilks (INVC) | |
D | K. Duggan (OTAC) | D. Winton (OTAC) | ||
Event 2: Womens Coxed Four E, F, G & H. | ||||
E | INVC | NOEC | OTAC | |
Event 5: Womens Coxed Four A, B, C & D. | ||||
A | NOEC (cox R. Anderson) | NOEC (stroke N. Mulvey) | ||
B | OTAC | |||
C (coxless) | INVC | PCUC | ||
Event 6: Mens Double E & F. | ||||
E | UNCC | AWRC | CURC | |
F | South | |||
Event 7: Mens Double G & H. | ||||
G | INVC | |||
H | South | DUAC (Kemp & Letts) | DUAC (Garbutt & Thompson) | |
Event 8: Womens Single A, B & C. | ||||
A | N Wilson (CROC) | H. Drijfhout (OTAC) | ||
B | G. Rikiti (AWRC) | |||
C | J. Austin (WNKC) | I. Taplin (INVC) | ||
Event 9: Womens Single D. | ||||
D | I. Coxhead (PCUC) | D. Pauli (UNCC) | M. O'Connell (CROC) | |
Event 10: Mens Coxed Four B. | ||||
B | NOEC (stroke G. Downes) | |||
Event 11: Mens Coxed Four C & D. | ||||
C | OTAC (stroke M. Drijfhout) | |||
D | NOEC (stroke M. Jones) | INVC (stroke S. Dyer) | ||
Event 13: Womens Double E, F, G & H. | ||||
E | NOEC (Knox & Gerrord) | INVC (North & Dyer) | OTAC (Drew & Drummond) | |
F | OTAC (Winton & Drew) | |||
G | PCUC (McLean & McLean) | |||
Event 14: Mens Single E & F. | ||||
E | D. Blair (UNCC) | M. Fowler (UNCC) | P. Midgley (CURC) | |
F | P. Sinclair (WHOC) | N. Garden (CROC) | D. Pickering (Australia) | |
Event 15: Mens Single G, H & I. | ||||
G | R. Ryan (AWRC) | |||
H | J. Letts (DUAC) | B. Kemp (DUAC) | ||
I | B. Thompson (RIVC) | |||
Event 16: Mens Double A & B. | ||||
B | INVC | NOEC | OTAC | |
Event 17: Mens Double C. | ||||
C | WNKC | DUAC (Stiles & Kerr) | OTAC | |
Event 18: Womens Single E & G. | ||||
E | M. O'Connell (CROC) | |||
G | L. Drew (OTAC) | |||
Event 19: Mens Double D. | ||||
D | UNCC (Chretien & Fowler) | OTAC (Duggan & Winton) | CURC (Shields & Midgley) | |
Event 20: Mens Coxed Four E, F, G & H. | ||||
F (coxless) | South (stroke R. Riler) | |||
G (coxless) | INVC (stroke S. Dyer) | |||
H | DUAC | |||
Event 21: Womens Double A & B. | ||||
A | OTAC (Drijfhout & Brown) | DUAC | ||
B | DUAC | INVC (Taplin & Ryding) | ||
Event 22A: Womens Double C. | ||||
C | CURC (Kappelle & Entwisle) | PCUC (Riley & Thompson) | DUAC (Ealson & Quiding) | |
Event 22B: Womens Double D. | ||||
D | PCUC (Cameron & Coxhead) | NOEC (Minro) | CURC (Aitken & Sidey) | |
Event 23: Mens Novice Coxed Four. | ||||
Nov | NOEC (stroke G. Dowres) | |||
Event 24: Womens Novice Coxed Four. | ||||
Nov | NOEC (cox R. Anderson) | NOEC (stroke A. Hunter) | ||
Event 25 Mixed Double E & F. | ||||
E | UNCC (Blair & Pauli) | CROC (Garden & O'Connell) | CURC (Aitken & Smithson) | |
F | OTAC (Drew & Jacks) | |||
Event 26 Mixed Double D. | ||||
D | AWRC | CURC (McLennan & K. Entwisle) | CURC (Midgley & S. Entwisle) | |
Event 27: Mens Quad C. | ||||
C | DUAC (stroke L. Wilson) | OTAC (stroke M. Drijfhout) | WNKC (stroke J. Hutter) | |
Event 29: Mens Quad D. | ||||
D | UNCC (stroke S. Chretien) | INVC (stroke S. Dyer) | NOEC (stroke M. Jones) | |
Event 30: Womens Open Pair. | ||||
Open | PCUC (Johnson & Riley) | |||
Event 31A: Mens Novice Single. | ||||
Nov | W. Pitcaithly (OTAC) | |||
Event 32: Mens Quad E, F, G & H. | ||||
E | UNCC (stroke S. Chretien) | CURC (stroke A. Shields) | OTAC (stroke D. Winton) | |
F | South (stroke Riley) | |||
G | INVC (stroke S. Dyer) | |||
H | DUAC (stroke R. Garbutt) | |||
Event 34: Mens Pair E, H & F. | ||||
D | OTAC (Winton & Duggan) | |||
E | NOEC | |||
F | South (Sinclair & Galbraith) | |||
Event 35: Womens Quad A, B & C. | ||||
A | NOEC (stroke A. Hunter) | |||
B | DUAC (stroke K. Ealson) | OTAC (stroke H. Drijfhout) | ||
C | PCUC (stroke I. Coxhead) | INVC (stroke J. Dyer) | ||
Event 36: Womens Quad D, E, F & G. | ||||
D | CURC (stroke S. Entwisle) | NOEC (stroke H. Knox) | ||
F | OTAC (stroke M Winton) | |||
Event 37: Mixed Doubles A, B, C & F. | ||||
A | OTAC (H & M Drijfhout) | |||
B | OTAC (Brown & Pitcaithly) | CROC (Wilson & Schroder) | ||
C | UNCC (Chretien & Pauli) | INVC | WNKC (Austin & Simmonds) | |
F | NOEC | |||
Event 39: Mixed Club Eight. | ||||
Heat 1 | AWRC | PCUC | NOEC | |
Heat 2 | OTAC | INVC | WNKC |
Results sourced Masters Games website