R F Bennett Memorial Shield
Event 1: mens Open 2X
Sponsored by: Corporate Rowing1st | Auckland RPC 1 | O.Maclean (s), Z.Everitt | [3] | |
2nd | West End Rowing Club 1 | F.Murphy (s), B.Watkinson | [1] | |
3rd | North Shore Rowing Club 1 | J.Guy (s), E.Barry | [2] | |
4th | West End Rowing Club 2 | J.Sodo (s), J.Bradshaw | [4] | |
5th | Auckland RPC 2 | T.Duffett (s), C.Dallow | [5] |
Event 2: womens Open 1X
Sponsored by: AUT Millenium1st | Auckland RPC 1 | A.Mills | [1] | |
2nd | Auckland RPC 2 | A.Rowe | [5] | |
3rd | North Shore Rowing Club 1 | A.DeLong | [2] | |
4th | Auckland RPC 3 | A.Grave | [6] | |
5th | West End Rowing Club 1 | A.Holt | [3] | |
6th | Eastern Bay Scullers Club 1 | J.Brake | [4] | |
1st | Auckland RPC 4 | A.Robson | [2] | |
2nd | Auckland RPC 5 | T.Abel | [3] | |
3rd | West End Rowing Club 2 | R.Farmer | [1] | |
4th | Auckland RPC 6 | M.Markovich | [4] | |
--- | Auckland RPC 7 | C.Bray | NRR | [5] |
Event 3: boys U18 2-
Sponsored by: EET. Elevators, Escalation, Travelators1st | North Shore Rowing Club 12 | B.Holgate-Simpson (s), S.Jones | [6] | |
2nd | Auckland Rowing Club 11 | L.Kirwan (s), V.Ilich | [7] | |
3rd | St Georges Rowing Club 1 | A.Porteous (s), J.Wiggans | [1] | |
4th | Auckland Rowing Club 12 | J.Fitz-Gerald (s), T.Newton | [5] | |
5th | North Shore Rowing Club 11 | B.Jury (s), A.Shotter | [4] | |
6th | St Peters College 1 | S.Davison (s), L.Ngatai-Tafau | [2] | |
7th | Waitemata Rowing Club 1 | S.Tordeich (s), J.Cantrell | [3] | |
1st | St Georges Rowing Club 2 | F.Watson (s), M.Jonkers | [2] | |
2nd | North Shore Rowing Club 13 | B.Bradshaw (s), J.Jones | [1] | |
3rd | Auckland Rowing Club 13 | T.Wright (s), J.Purdon | [3] | |
4th | North Shore Rowing Club 14 | M.Brown (s), H.Pethers-Boak | [4] |
Event 4: womens Club 2-
Sponsored by: Total Civil1st | North Shore Rowing Club 1 | O.White-Parsons (s), M.Cracknell | [1] | |
2nd | West End Rowing Club 1 | L.Voorhaar (s), D.Vandermeer | [3] | |
3rd | West End Rowing Club 2 | B.Glenn (s), A.Parry | [5] | |
4th | St Kentigern College Rowing Club 1 | C.Hofman (s), R.Koni-Webb | [2] | |
5th | North Shore Rowing Club 2 | M.Thom (s), D.Hewett | [4] | |
6th | North Shore Rowing Club 3 | T.White-Parsons (s), C.Waite | [8] | |
7th | St Kentigern College Rowing Club 2 | O.Hofer (s), G.Pettengell | [6] | |
8th | St Kentigern College Rowing Club 3 | S.Humphries (s), A.Lamont | [7] |
Event 5: mens Club 1X
Sponsored by: Hi Lift Cranes1st | North Shore Rowing Club 1 | C.Elliot | [3] | |
2nd | Waitemata Rowing Club 1 | L.Povey | [2] | |
3rd | Auckland Rowing Club 1 | J.Edwards | [6] | |
4th | St Peters College 1 | J.Shields | [5] | |
5th | North Shore Rowing Club 11 | A.Cordes | [7] | |
6th | Wentworth College 1 | T.Fuller | [8] | |
7th | Counties-Manukau Rowing Club 1 | A.Jenkin | [4] | |
--- | West End Rowing Club 1 | T.Pearce | NRR | [1] |
1st | Counties-Manukau Rowing Club 2 | C.Welch | [6] | |
2nd | Waitemata Rowing Club 2 | T.Ferguson | [2] | |
3rd | Wentworth College 2 | C.Donovan | [5] | |
4th | West End Rowing Club 2 | M.Benfell | [4] | |
5th | North Shore Rowing Club 12 | J.Mitchell | [3] | |
6th | Auckland Rowing Club 2 | V.Wang | [7] | |
1st | West End Rowing Club 3 | C.Stockley | [2] | |
2nd | Auckland Rowing Club 5 | K.Wing | [7] | |
3rd | West End Rowing Club 5 | M.Lawrence | [6] | |
4th | Wentworth College 3 | M.Coutts | [1] | |
5th | West End Rowing Club 4 | J.Leota-Butler | [5] | |
6th | North Shore Rowing Club 13 | M.Lambert | [4] | |
--- | Waitemata Rowing Club 3 | D.Oldham | NRR | [3] |
Event 6: girls U18 2X
Sponsored by: Anchor1st | Westlake Girls High School 21 | M.Erdmann (s), S.Egnot-Johnson | [3] | |
2nd | North Shore Rowing Club 1 | N.Abel (s), F.Layburn | [8] | |
3rd | Waitemata Rowing Club 1 | A.Richards (s), M.van Dam | [1] | |
4th | St Georges Rowing Club 1 | M.Millett (s), O.de Rouvroy | [5] | |
5th | West End Rowing Club 11 | K.Nelson (s), T.Clasper | [6] | |
6th | Counties-Manukau Rowing Club 1 | B.Thomas (s), M.Murray | [4] | |
7th | Edgewater College 1 | L.Gatward (s), L.Quensell | [2] | |
8th | Mercer Rowing Club 1 | E.Cato (s), P.Tumata | [7] | |
1st | St Georges Rowing Club 2 | C.Watson (s), S.Everitt | [4] | |
2nd | Westlake Girls High School 23 | M.Cunningham South (s), A.Hunter | [6] | |
3rd | St Georges Rowing Club 3 | J.McIntosh (s), A.Barclay | [7] | |
4th | Wentworth College 1 | R.Faletanoai (s), S.Donald | [2] | |
5th | Westlake Girls High School 22 | G.Gray (s), H.Gray | [3] | |
6th | North Shore Rowing Club 2 | G.MacKisack (s), C.Ball | [5] |
Event 7: girls U17 coxed four
1st | West End Rowing Club 11 | K.Speakman (s), E.Ellis, S.Meldrum, M.Bol + B.Lloydd (cox) | [5] | |
2nd | Auckland RPC 1 | E.Jeurissen (s), J.James | [3] | |
3rd | Auckland RPC 2 | E.Simanu (s), C.Layburn | [6] | |
4th | St Kentigern College Rowing Club 1 | L.Oliver (s), L.Farnsworth, E.Swiatek, G.Payn + G.Evans (cox) | [4] | |
5th | Westlake Girls High School 21 | M.Bradford (s), A.Fick, C.Katterns, H.Retimana + J.Squire (cox) | [2] | |
6th | Waitemata Rowing Club 1 | T.Oldham (s), A.Hawthorne, C.Bailey, R.Hinton + L.Danby (cox) | [1] | |
1st | Auckland RPC 3 | C.Spence (s), H.Fletcher | [4] | |
2nd | Westlake Girls High School 22 | E.Howard (s), M.Blind, C.Thoumine, L.Swann + I.Watson (cox) | [1] | |
3rd | Westlake Girls High School 23 | T.Morrison (s), M.Howarth, A.Hanrahan, E.Rogers + L.Schaaf (cox) | [5] | |
4th | West End Rowing Club 12 | C.de Montalk-Allen (s), C.Day, A.Krynicki, A.Patten + S.Barrack (cox) | [3] | |
5th | St Kentigern College Rowing Club 2 | Z.Iqbal (s), L.Wilson, A.Hynds, E.Sampson + S.Chiang (cox) | [2] |
Event 8: girls U15 4X+
Sponsored by: AUT Millenium - Athlete DevelopmentEvent 9: mens Nov 2X
Sponsored by: Blygold1st | North Shore Rowing Club 1 | A.Castelltort (s), C.Clark | [3] | |
2nd | North Shore Rowing Club 2 | A.Ensor (s), N.Sinyakov | [5] | |
3rd | Auckland Rowing Club 5 | S.Fox (s), M.Hindmarsh | [7] | |
4th | Waitemata Rowing Club 1 | M.Tremlett (s), J.Somers | [2] | |
5th | St Peters College 1 | C.Hafoka (s), S.McKenna | [1] | |
6th | Waitemata Rowing Club 2 | A.Craig (s), A.Wilson | [4] | |
7th | St Peters College 2 | J.Dolan (s), N.Fairfield | [6] | |
8th | Auckland Rowing Club 11 | B.Patterson (s), R.Olsen | [8] | |
9th | Auckland Rowing Club 12 | L.McGuire (s), S.Hinchcliff | [9] |
Event 10: womens Nov 4+
Sponsored by: Altura CoffeeEvent 11: boys U16 4X+
Sponsored by: BenefitzEvent 12: boys U17 8+
Sponsored by: Henleys Propellers & Marine Ltd1st | Auckland Rowing Club 11 | D.McGill (s), H.McKay, L.Zinzley, W.Yates, J.August, C.Smidt, L.O'Brien, T.Hudgell + L.Wall (cox) | [3] | |
2nd | St Peters College 1 | S.Davison (s), L.Hayward, M.Eversden, S.McHugh, T.Miller, T.Russell, T.MacFarlane, O.Kumarich + H.Molloy (cox) | [2] | |
3rd | St Kentigern College Rowing Club 1 | S.Russell (s), G.Beggs, H.Church, L.Harvey, A.Ford, C.Ford, S.Barry, D.Powell + A.Johnston (cox) | [1] |
Event 13: mens Open 4-
Sponsored by: Simpson Western1st | North Shore Rowing Club 1 | J.Brake (s), L.Morrell, H.Verdonk, C.Everitt | [4] | |
2nd | Auckland RPC 1 | M.MacDonald (s), M.Barry, M.Cooper, Z.Everitt | [2] | |
3rd | West End Rowing Club 2 | E.Verdonk (s), S.Malpas, M.Horne, D.Vallance | [6] | |
4th | West End Rowing Club 1 | C.Pracey (s), H.Horne, J.Sodo, J.Bradshaw | [3] | |
5th | Auckland Rowing Club 1 | S.Alderson (s), J.Martin, D.van der Sandt, D.Harris | [1] | |
6th | Auckland Rowing Club 2 | M.Duffett (s), M.Smyth, J.Edwards, D.Tan | [5] |
Event 14: womens Open coxless four
1st | North Shore Rowing Club 1 | O.White-Parsons (s), M.Cracknell, T.White-Parsons, C.Waite | [2] | |
2nd | Auckland RPC 2 | E.Jeurissen (s), J.James, A.Rowe, A.Grave | [4] | |
3rd | Auckland RPC 1 | C.Spence (s), H.Fletcher, E.Simanu, C.Layburn | [1] | |
4th | North Shore Rowing Club 2 | T.Catchpole (s), S.Salt, S.Wallace, N.Abel | [5] | |
5th | West End Rowing Club 1 | B.Glenn (s), A.Parry, L.Voorhaar, D.Vandermeer | [3] | |
--- | West End Rowing Club 2 | T.Donnianni (s), S.Goldsbury, C.Steele, K.Littlejohn | NRR | [6] |
Event 15: womens Club 1X
Sponsored by: Burts Bees1st | West End Rowing Club 1 | R.Farmer | [4] | |
2nd | Eastern Bay Scullers Club 1 | J.Brake | [5] | |
3rd | Auckland Rowing Club 1 | M.Power | [1] | |
4th | Wentworth College 1 | P.Kellow | [6] | |
5th | Waitemata Rowing Club 1 | M.Cheesman | [2] | |
6th | Mercer Rowing Club 1 | E.Cato | [3] | |
1st | West End Rowing Club 2 | E.Kelleher | [4] | |
2nd | West End Rowing Club 3 | M.Farquhar | [5] | |
3rd | Waitemata Rowing Club 2 | A.MacKenzie | [3] | |
4th | Mercer Rowing Club 2 | P.Tumata | [2] | |
--- | Auckland Rowing Club 2 | L.Gallagher | NRR | [1] |
Event 16: mens Club 2X
Sponsored by: Hi Lift Cranes1st | West End Rowing Club 1 | C.Stockley (s), J.Leota-Butler | [4] | |
2nd | Waitemata Rowing Club 1 | L.Povey (s), T.Ferguson | [5] | |
3rd | Counties-Manukau Rowing Club 1 | A.Jenkin (s), C.Welch | [2] | |
4th | North Shore Rowing Club 1 | T.Nelson (s), D.Shi | [6] | |
5th | North Shore Rowing Club 11 | O.Andrew (s), M.Lambert | [3] | |
6th | St Georges Rowing Club 1 | G.MacKenzie (s), J.Cook | [1] | |
1st | Waitemata Rowing Club 2 | S.Pilisi (s), J.Cantrell | [3] | |
2nd | North Shore Rowing Club 12 | J.Tabani-Ivi (s), C.Jarvis | [2] | |
--- | West End Rowing Club 2 | M.Benfell (s), T.Pearce | NRR | [4] |
--- | Waitemata Rowing Club 3 | C.Patten (s), B.Spring | NRR | [5] |
Event 17: girls U16 8+
Sponsored by: Harrisons Carpet1st | Westlake Girls High School 21 | T.Morrison (s), M.Howarth, A.Barrell, E.Rogers, A.Hanrahan, G.Walker, L.Gholam Hosseini, T.Britow + J.Squire (cox) | [1] | |
2nd | Auckland Rowing Club 31 | L.Harkess (s), A.Josephson, J.Couillault, C.Blakey, A.Sullivan, O.Maxwell, Z.Mercer, A.Ireland + S.Sumich (cox) | [4] | |
3rd | Howick College 1 | A.Williamson (s), R.Kocsis, E.McIntosh, A.Foord, K.Hamilton, M.Baksheeva, N.Amundsen, N.Vasetsoi + G.Owen (cox) | [3] | |
4th | St Kentigern College Rowing Club 1 | A.Hynds (s), F.Wang, E.Swiatek, R.Meihana, S.Ardern, Z.Iqbal, E.Lott, L.Frazer + S.Chiang (cox) | [2] |
Event 18: girls U18 2-
Sponsored by: Westpac1st | St Georges Rowing Club 1 | M.Millett (s), C.Watson | [1] | |
2nd | West End Rowing Club 11 | H.Thomas (s), N.McHugh | [4] | |
3rd | St Kentigern College Rowing Club 1 | O.Hofer (s), R.Koni-Webb | [2] | |
4th | Westlake Girls High School 22 | G.Schaaf (s), M.Erdmann | [6] | |
5th | Westlake Girls High School 21 | A.Hunter (s), M.Cunningham South | [3] | |
6th | St Kentigern College Rowing Club 2 | C.Hofman (s), G.Pettengell | [7] | |
7th | West End Rowing Club 12 | P.Holmes (s), J.Dasent | [5] | |
8th | St Kentigern College Rowing Club 3 | S.Humphries (s), A.Lamont | [8] |
Event 19: boys U18 4X+
Sponsored by: Hi Lift Cranes1st | North Shore Rowing Club 11 | B.Jury (s), B.Holgate-Simpson, K.Watson, H.Pethers-Boak + G.Offwood (cox) | [2] | |
2nd | St Georges Rowing Club 1 | A.Porteous (s), J.Wiggans, M.Jonkers, F.Watson + P.Patel (cox) | [4] | |
3rd | Auckland RPC 1 | O.Maclean (s), M.Cooper | [5] | |
4th | Wentworth College 1 | M.Coutts (s), C.Donovan, F.Corse-Scott, M.Romminger + A.Dobson (cox) | [1] | |
5th | Auckland RPC 2 | T.Duffett (s), C.Dallow | [7] | |
6th | St Peters College 1 | S.Davison (s), L.Hayward, J.Shields, L.Phibbs + C.Sheehan (cox) | [6] | |
7th | Waitemata Rowing Club 1 | H.Oldham (s), M.Carey, B.Strode-Penny, S.Fletcher + L.Danby (cox) | [3] |
Event 20: boys U15 8+
Sponsored by: AnchorEvent 21: girls U17 4X+
Sponsored by: AUT MilleniumEvent 22: mens Nov 4+
Sponsored by: Blygold1st | North Shore Rowing Club 1 | A.Castelltort (s), C.Clark, T.Watson, N.Sinyakov + M.Harrison (cox) | [2] | |
2nd | St Peters College 1 | J.Dolan (s), S.McKenna, C.Hafoka, H.McKenzie + B.Sheehan (cox) | [4] | |
3rd | Auckland Rowing Club 11 | B.Patterson (s), D.Lui, X.Yates, R.Olsen + D.Polo (cox) | [1] | |
4th | Howick College 1 | M.Calvert (s), A.King, R.Parsons, A.Raj + T.Boyle (cox) | [3] | |
5th | Waitemata Rowing Club 1 | J.Hawthorne (s), S.Younie, A.Craig, A.Wilson + L.Danby (cox) | [5] | |
1st | Howick College 2 | C.Stewart (s), A.Stockman, M.Kirk, H.Robinson + G.Owen (cox) | [3] | |
2nd | St Peters College 2 | N.Fairfield (s), A.Oliver, A.Afaese, S.Roys + J.Harris (cox) | [4] | |
3rd | Auckland Rowing Club 5 | T.Kuzmich (s), J.Marshall, J.Carey, P.Bowler + B.Sutcliffe (cox) | [2] | |
4th | Counties-Manukau Rowing Club 1 | C.Aylward (s), L.Desmond, N.Oliver, S.McRae + M.Dench (cox) | [1] |
Event 23: womens Nov 2X
Sponsored by: EET. Elevators, Escalation, Travelators1st | North Shore Rowing Club 2 | J.Bullians (s), A.Oswald | [7] | |
2nd | North Shore Rowing Club 1 | C.Haybittle (s), K.Jaegar | [4] | |
3rd | Westlake Girls High School 21 | A.Barrell (s), A.Bruce | [5] | |
4th | St Georges Rowing Club 1 | A.Iro (s), E.Abernethy | [2] | |
5th | Edgewater College 1 | L.Talebian (s), P.Ferguson | [1] | |
6th | St Georges Rowing Club 2 | Z.Moltschaniwskyj (s), S.Hunter | [6] | |
--- | Counties-Manukau Rowing Club 1 | A.Maddock (s), R.Powley | NRR | [3] |
1st | Westlake Girls High School 22 | S.Leadley (s), N.Bunyan | [3] | |
2nd | North Shore Rowing Club 3 | C.Janes (s), A.Simmons | [5] | |
3rd | Counties-Manukau Rowing Club 2 | B.Andrews (s), A.Riddle | [2] | |
4th | St Georges Rowing Club 3 | I.Edmondson (s), I.Adams | [4] | |
--- | North Shore Rowing Club 4 | L.Slykerman (s), L.Ilic | NRR | [6] |
--- | Edgewater College 2 | R.Norton (s), S.Lopes | NRR | [7] |
Event 24: boys U16 4+
Sponsored by: Henleys Propellers & Marine Ltd1st | Auckland Rowing Club 11 | S.Gollings (s), H.McKay, N.Schollum, W.Yates + M.Braem (cox) | [7] | |
2nd | St Peters College 1 | T.MacFarlane (s), S.McHugh, O.Kumarich, D.Drury + C.Sheehan (cox) | [3] | |
3rd | North Shore Rowing Club 11 | B.Erdmann (s), S.Shotter, R.Morrow, S.Lecocq + D.Maynard (cox) | [2] | |
4th | North Shore Rowing Club 12 | M.Hohaia (s), O.Dorbeck, K.Hatch, J.Langley + G.Offwood (cox) | [4] | |
5th | St Kentigern College Rowing Club 1 | B.Franich (s), L.Scott-Russell, N.Christian, T.Robinson + T.Pettit (cox) | [1] | |
6th | North Shore Rowing Club 14 | I.Qiu (s), F.Burnell, N.Pinder, C.Booth + S.Cosslett (cox) | [6] | |
7th | North Shore Rowing Club 13 | H.Goodall (s), B.Fullam, L.Rawlings, Z.Knight + A.Barmada (cox) | [5] |
Event 25: mens Open 2-
Sponsored by: Benefitz1st | North Shore Rowing Club 1 | H.Verdonk (s), C.Everitt | [2] | |
2nd | Auckland RPC 1 | M.MacDonald (s), M.Cooper | [4] | |
3rd | Auckland RPC 2 | Z.Everitt (s), T.Duffett | [5] | |
4th | West End Rowing Club 1 | C.Pracey (s), H.Horne | [3] | |
5th | Auckland Rowing Club 1 | D.van der Sandt (s), D.Harris | [6] | |
1st | North Shore Rowing Club 4 | C.Gilmour (s), L.Morrell | [5] | |
2nd | North Shore Rowing Club 2 | J.Guy (s), E.Barry | [6] | |
3rd | North Shore Rowing Club 3 | J.Brake (s), P.Davenport | [4] | |
--- | West End Rowing Club 2 | J.Sodo (s), J.Bradshaw | NRR | [2] |
--- | Auckland Rowing Club 2 | S.Alderson (s), J.Martin | NRR | [3] |
Event 26A: womens Club double sculls
1st | Wentworth College 1 | R.Faletanoai (s), S.Donald | [4] | |
2nd | Auckland Rowing Club 1 | M.Vermes (s), M.Power | [2] | |
3rd | North Shore Rowing Club 1 | D.Hewett (s), M.Thom | [1] | |
4th | Auckland Rowing Club 2 | L.Gallagher (s), S.Jordan | [6] | |
5th | Mercer Rowing Club 1 | P.Tumata (s), E.Cato | [3] | |
6th | Waitemata Rowing Club 1 | M.Cheesman (s), A.MacKenzie | [5] | |
7th | North Shore Rowing Club 2 | M.Murphy (s), S.Salt | [7] | |
8th | Auckland Rowing Club 3 | L.Green (s), S.Lovelock | [8] | |
1st | North Shore Rowing Club 5 | O.White-Parsons (s), T.White-Parsons | [2] | |
2nd | North Shore Rowing Club 4 | T.Catchpole (s), C.Waite | [4] | |
3rd | North Shore Rowing Club 3 | S.Wallace (s), N.Abel | [3] | |
--- | Auckland Rowing Club 4 | N.Perese-Kuil (s), A.Williamson | NRR | [1] |
Event 26B: any sex mst 2X
Sponsored by: Natural Steps--- | Auckland Rowing Club 5 | G.Jong (s), S.Tries | CANCELLED | [5] |
--- | North Shore Rowing Club 6 | N.Couzyn (s), N.Taylor | CANCELLED | [6] |
--- | St Georges Rowing Club 1 | G.MacKenzie (s), J.Cook | CANCELLED | [7] |
--- | West End Rowing Club 2 | K.Littlejohn (s), C.Steele | CANCELLED | [8] |
Event 27: womens Open 4X-
Sponsored by: AUT Millenium - Athlete Development--- | West End Rowing Club 1 | A.Parry (s), L.Voorhaar, R.Farmer, B.Glenn | CANCELLED | [1] |
--- | West End Rowing Club 2 | E.Kelleher (s), L.James, E.Pepper, D.Vandermeer | CANCELLED | [2] |
Event 28: mens Club 4X-
Sponsored by: Burts Bees--- | North Shore Rowing Club 11 | O.Andrew (s), J.Tabani-Ivi, C.Jarvis, K.Watson | CANCELLED | [1] |
--- | Waitemata Rowing Club 1 | S.Pilisi (s), B.Strode-Penny, C.Patten, T.Ferguson | CANCELLED | [2] |
--- | Auckland Rowing Club 1 | J.Edwards (s), D.Tan, V.Wang, M.Gruiters | CANCELLED | [3] |
--- | West End Rowing Club 1 | F.Murphy (s), M.Benfell, C.Stockley, J.Leota-Butler | CANCELLED | [4] |
--- | West End Rowing Club 2 | G.Bradford (s), M.Justice, T.Russell, M.Stockley | CANCELLED | [5] |
--- | Auckland Rowing Club 5 | S.Fox (s), M.Hindmarsh, S.Waller, B.Ardern | CANCELLED | [6] |
Event 29: boys U18 4+
Sponsored by: Harrisons Carpet--- | North Shore Rowing Club 11 | B.Jury (s), A.Shotter, S.Jones, B.Holgate-Simpson + D.Maynard (cox) | CANCELLED | [1] |
--- | North Shore Rowing Club 12 | M.Brown (s), B.Bradshaw, J.Jones, K.Watson + G.Offwood (cox) | CANCELLED | [2] |
--- | Auckland Rowing Club 11 | L.Kirwan (s), V.Ilich, L.Zinzley, T.Newton + C.Dawson (cox) | CANCELLED | [3] |
--- | Auckland Rowing Club 12 | T.Wright (s), J.Purdon, S.Paget, J.Fitz-Gerald + L.Wall (cox) | CANCELLED | [4] |
--- | Auckland Rowing Club 13 | N.Collins (s), J.August, H.McKay, D.McGill + B.Blackhall (cox) | CANCELLED | [5] |
Event 30: girls U18 coxed four
--- | St Kentigern College Rowing Club 1 | O.Hofer (s), R.Koni-Webb, C.Hofman, A.Lamont + G.Evans (cox) | CANCELLED | [1] |
--- | West End Rowing Club 11 | H.Thomas (s), N.McHugh, P.Holmes, J.Dasent + S.Barrack (cox) | CANCELLED | [2] |
--- | Waitemata Rowing Club 1 | A.Richards (s), A.Hawthorne, C.Bailey, M.van Dam + L.Danby (cox) | CANCELLED | [3] |
--- | Westlake Girls High School 21 | A.Hunter (s), M.Cunningham South, M.Blind, H.Retimana + J.Squire (cox) | CANCELLED | [4] |
--- | North Shore Rowing Club 1 | S.Wallace (s), C.Waite, N.Abel, F.Layburn + A.Fordham (cox) | CANCELLED | [5] |
--- | Westlake Girls High School 22 | G.Schaaf (s), M.Erdmann, G.Gray, H.Gray + I.Watson (cox) | CANCELLED | [6] |
--- | West End Rowing Club 12 | K.Nelson (s), R.O'Brien, E.Ellis, T.Clasper + B.Lloydd (cox) | CANCELLED | [7] |
Event 31: boys U17 2X
Sponsored by: AUT MilleniumEvent 32: girls U15 coxed four
Event 33: girls U16 4X+
Sponsored by: Reid TrailersEvent 34: boys U16 2X
Sponsored by: Corporate Rowing--- | Counties-Manukau Rowing Club 1 | G.Fowler (s), I.Gilbert | CANCELLED | [1] |
--- | St Georges Rowing Club 1 | E.Blair (s), J.MacKenzie | CANCELLED | [2] |
--- | St Peters College 1 | T.MacFarlane (s), O.Kumarich | CANCELLED | [3] |
--- | North Shore Rowing Club 11 | J.Tabani-Ivi (s), C.Jarvis | CANCELLED | [4] |
--- | Waitemata Rowing Club 1 | J.Somers (s), A.Wilson | CANCELLED | [5] |
--- | Auckland Rowing Club 11 | H.McKay (s), W.Yates | CANCELLED | [6] |
--- | St Kentigern College Rowing Club 1 | B.Franich (s), T.Robinson | CANCELLED | [7] |
--- | St Georges Rowing Club 2 | A.Jonkers (s), B.Hawkins | CANCELLED | [2] |
--- | St Peters College 2 | H.Williams (s), D.Drury | CANCELLED | [3] |
--- | St Peters College 3 | J.Wheeler (s), J.Goldfinch | CANCELLED | [4] |
--- | Auckland Rowing Club 12 | E.Fookes (s), C.Ryan | CANCELLED | [5] |
Event 35: boys U15 4X+
Sponsored by: Fishing Boats NZ LtdEvent 36: mens Open 4X-
Sponsored by: Harrisons Carpet--- | North Shore Rowing Club 1 | P.Davenport (s), J.Guy, C.Gilmour, E.Barry | CANCELLED | [1] |
--- | West End Rowing Club 1 | B.Watkinson (s), F.Murphy, J.Sodo, J.Bradshaw | CANCELLED | [2] |
--- | Auckland RPC 1 | O.Maclean (s), T.Duffett, C.Dallow, Z.Everitt | CANCELLED | [3] |
Event 37: womens Club 4+
Sponsored by: Natural Steps--- | North Shore Rowing Club 1 | M.Murphy (s), S.Salt, T.Catchpole, M.Cracknell + A.Fordham (cox) | CANCELLED | [1] |
--- | West End Rowing Club 1 | E.Kelleher (s), E.Pepper, L.James, M.Farquhar + L.Beck (cox) | CANCELLED | [2] |
--- | North Shore Rowing Club 2 | D.Hewett (s), M.Thom, G.MacKisack, A.Zhao + T.Zouch (cox) | CANCELLED | [3] |
Event 38: womens Open 2-
Sponsored by: Benefitz--- | North Shore Rowing Club 1 | A.DeLong (s), O.White-Parsons | CANCELLED | [1] |
--- | West End Rowing Club 1 | R.Farmer (s), D.Vandermeer | CANCELLED | [2] |
--- | Auckland RPC 1 | E.Simanu (s), H.Fletcher | CANCELLED | [3] |
--- | Auckland RPC 2 | E.Jeurissen (s), C.Layburn | CANCELLED | [4] |
--- | West End Rowing Club 2 | L.Voorhaar (s), A.Parry | CANCELLED | [5] |
--- | Auckland RPC 3 | C.Spence (s), A.Rowe | CANCELLED | [6] |
Event 39: mens Club 4+
Sponsored by: Hi Lift Cranes--- | Howick College 1 | M.Calvert (s), A.King, R.Parsons, A.Stockman + T.Boyle (cox) | CANCELLED | [1] |
--- | West End Rowing Club 1 | M.Justice (s), H.Horne, E.Horne, J.Bradshaw + B.Shelton (cox) | CANCELLED | [2] |
--- | Auckland Rowing Club 1 | M.Duffett (s), M.Smyth, J.Edwards, M.Gruiters + V.Wang (cox) | CANCELLED | [3] |
--- | Waitemata Rowing Club 1 | T.Ferguson (s), B.Strode-Penny, J.Cantrell, C.Patten + L.Danby (cox) | CANCELLED | [4] |
--- | West End Rowing Club 2 | E.Verdonk (s), S.Malpas, M.Horne, D.Vallance + L.Beck (cox) | CANCELLED | [5] |
Event 40: girls U18 1X
Sponsored by: Corporate Rowing--- | Eastern Bay Scullers Club 1 | J.Brake | CANCELLED | [1] |
--- | North Shore Rowing Club 1 | C.Ball | CANCELLED | [2] |
--- | Counties-Manukau Rowing Club 1 | B.Thomas | CANCELLED | [3] |
--- | Edgewater College 1 | L.Quensell | CANCELLED | [4] |
--- | West End Rowing Club 1 | M.Farquhar | CANCELLED | [5] |
--- | St Georges Rowing Club 1 | M.Millett | CANCELLED | [6] |
--- | Mercer Rowing Club 1 | E.Cato | CANCELLED | [7] |
--- | Wentworth College 1 | P.Kellow | CANCELLED | [8] |
--- | St Georges Rowing Club 2 | C.Watson | CANCELLED | [1] |
--- | St Georges Rowing Club 3 | S.Everitt | CANCELLED | [2] |
--- | Edgewater College 2 | L.Gatward | CANCELLED | [3] |
--- | Mercer Rowing Club 2 | P.Tumata | CANCELLED | [4] |
--- | Westlake Girls High School 24 | G.Hill | CANCELLED | [5] |
--- | St Georges Rowing Club 4 | A.Barclay | CANCELLED | [6] |
--- | St Georges Rowing Club 5 | O.de Rouvroy | CANCELLED | [7] |
Event 41: boys U18 1X
Sponsored by: Total Civil--- | West End Rowing Club 1 | J.Leota-Butler | CANCELLED | [1] |
--- | Counties-Manukau Rowing Club 1 | M.Darby | CANCELLED | [2] |
--- | St Peters College 1 | J.Shields | CANCELLED | [3] |
--- | North Shore Rowing Club 11 | K.Watson | CANCELLED | [4] |
--- | Wentworth College 1 | T.Fuller | CANCELLED | [5] |
--- | Wentworth College 2 | F.Corse-Scott | CANCELLED | [6] |
--- | West End Rowing Club 2 | M.Lawrence | CANCELLED | [7] |
--- | St Georges Rowing Club 1 | J.Wiggans | CANCELLED | [8] |
Event 42: womens Nov 4X+
Sponsored by: EET. Elevators, Escalation, TravelatorsEvent 43A: girls U17 coxed eight
--- | St Kentigern College Rowing Club 1 | L.Oliver (s), L.Farnsworth, E.Swiatek, G.Payn, L.Wilson, R.Meihana, A.Hynds, S.Cressey + S.Chiang (cox) | CANCELLED | [1] |
--- | Westlake Girls High School 21 | M.Bradford (s), C.Katterns, S.Egnot-Johnson, A.Fick, H.Retimana, C.Thoumine, E.Howard, L.Swann + I.Watson (cox) | CANCELLED | [2] |
--- | Auckland RPC 1 | M.MacDonald (s), M.Barry | CANCELLED | [3] |
--- | St Georges Rowing Club 1 | C.Watson (s), S.Everitt, O.de Rouvroy, J.Iro, J.McIntosh, I.Stythe, O.Hay, A.Barclay + S.Moltschaniwskyj (cox) | CANCELLED | [4] |
Event 43B: mst 8+
Sponsored by: Corporate Rowing--- | Auckland Rowing Club 5 | T.Kuzmich (s), P.Stone, S.Tries, J.Marshall, S.Waller, M.Kerrigan, K.Jackson, L.Appleby + B.Sutcliffe (cox) | CANCELLED | [5] |
--- | West End Rowing Club 1 | B.Smart (s), A.Lilley, M.McMurray, C.Wheldon, W.Leizerowicz, J.Beech, D.Wilkinson, A.Fassler + L.Beck (cox) | CANCELLED | [6] |
Event 44: boys U17 4+
Sponsored by: Reid Trailers--- | St Georges Rowing Club 1 | A.Porteous (s), F.Watson, M.Jonkers, C.Campbell + O.Heafield (cox) | CANCELLED | [1] |
--- | North Shore Rowing Club 11 | M.Brown (s), B.Bradshaw, A.Shotter, A.Cordes + D.Maynard (cox) | CANCELLED | [2] |
--- | St Kentigern College Rowing Club 1 | G.Beggs (s), H.Church, L.Harvey, S.Russell + A.Johnston (cox) | CANCELLED | [3] |
--- | St Peters College 1 | S.Davison (s), L.Hayward, M.Eversden, L.Ngatai-Tafau + H.Molloy (cox) | CANCELLED | [4] |
--- | Waitemata Rowing Club 1 | S.Tordeich (s), S.Fletcher, B.Spring, M.Carey + L.Danby (cox) | CANCELLED | [5] |
--- | St Peters College 2 | T.Miller (s), T.Russell, T.MacFarlane, J.Morrow + B.Sheehan (cox) | CANCELLED | [6] |
--- | St Kentigern College Rowing Club 2 | C.Ford (s), A.Ford, D.Powell, S.Barry + A.Canniveng (cox) | CANCELLED | [7] |
--- | Auckland Rowing Club 11 | D.McGill (s), C.Smidt, J.August, T.Hudgell + C.Dawson (cox) | CANCELLED | [8] |
--- | Auckland Rowing Club 12 | L.O'Brien (s), S.Murphy, E.Dobbs, C.McNamara + L.Wall (cox) | CANCELLED | [9] |
Event 45: girls U16 4+
Sponsored by: Fishing Boats NZ Ltd--- | Westlake Girls High School 21 | T.Morrison (s), M.Howarth, A.Hanrahan, E.Rogers + J.Squire (cox) | CANCELLED | [1] |
--- | West End Rowing Club 11 | A.Patten (s), K.Speakman, G.Walsh, A.Krynicki + S.Barrack (cox) | CANCELLED | [2] |
--- | St Kentigern College Rowing Club 1 | F.Wang (s), L.Frazer, E.Lott, P.Badish + G.Evans (cox) | CANCELLED | [3] |
--- | Howick College 1 | A.Williamson (s), R.Kocsis, A.Foord, N.Vasetsoi + T.Clifford (cox) | CANCELLED | [4] |
--- | Auckland Rowing Club 31 | L.Harkess (s), A.Josephson, A.Sullivan, A.Ireland + S.Sumich (cox) | CANCELLED | [5] |
--- | Westlake Girls High School 22 | A.Barrell (s), L.Gholam Hosseini, H.Henson, T.Britow + L.Schaaf (cox) | CANCELLED | [6] |
--- | St Kentigern College Rowing Club 2 | S.Tutaki (s), C.Hollingworth, S.Ardern, A.Kroef + O.Chiang (cox) | CANCELLED | [7] |
Event 46: boys U16 coxed eight
--- | St Kentigern College Rowing Club 1 | B.Franich (s), L.Scott-Russell, H.Strang, T.Robinson, N.Christian, K.Hebditch, G.Chang, D.Shen + T.Pettit (cox) | CANCELLED | [1] |
--- | St Peters College 1 | J.Wheeler (s), D.Drury, O.Kumarich, S.McHugh, C.Hafoka, S.McKenna, H.Williams, J.Goldfinch + C.Sheehan (cox) | CANCELLED | [2] |
--- | North Shore Rowing Club 11 | B.Erdmann (s), S.Shotter, O.Andrew, J.Tabani-Ivi, K.Hatch, S.Lecocq, M.Hohaia, O.Dorbeck + A.Barmada (cox) | CANCELLED | [3] |
--- | North Shore Rowing Club 12 | R.Morrow (s), B.Fullam, I.Qiu, F.Burnell, H.Goodall, J.Langley, L.Rawlings, Z.Knight + G.Offwood (cox) | CANCELLED | [4] |
--- | Auckland Rowing Club 11 | S.Gollings (s), H.McKay, N.Schollum, W.Yates, J.Kingi, X.Yates, C.Ryan, E.Fookes + C.Miller (cox) | CANCELLED | [5] |
Event 47: mens Nov 4X+
Sponsored by: Blygold--- | Auckland Rowing Club 1 | M.Vermes (s), M.Power, L.Gallagher, S.Jordan | CANCELLED | [1] |
--- | West End Rowing Club 1 | R.Farmer (s), A.Parry, L.Voorhaar, B.Glenn | CANCELLED | [2] |
--- | North Shore Rowing Club 1 | D.Hewett (s), A.Zhao, M.Thom, T.Catchpole | CANCELLED | [3] |
--- | West End Rowing Club 2 | E.Kelleher (s), L.James, E.Pepper, M.Farquhar | CANCELLED | [4] |
--- | North Shore Rowing Club 2 | O.White-Parsons (s), T.White-Parsons, M.Murphy, C.Waite | CANCELLED | [5] |
--- | Auckland Rowing Club 2 | L.Green (s), S.Lovelock, R.Kocsis, N.Perese-Kuil | CANCELLED | [6] |
Event 49: womens Open 2X
Sponsored by: Henley Engineering--- | Auckland RPC 1 | A.Mills (s), A.Rowe | CANCELLED | [1] |
--- | Auckland RPC 2 | A.Grave (s), M.Markovich | CANCELLED | [2] |
--- | Auckland RPC 3 | C.Bray (s), E.Simanu | CANCELLED | [3] |
--- | Auckland RPC 4 | T.Abel (s), A.Robson | CANCELLED | [4] |
Event 50: mens Club 2-
Sponsored by: Simpson Western--- | North Shore Rowing Club 1 | H.Verdonk (s), C.Everitt | CANCELLED | [1] |
--- | Auckland Rowing Club 1 | S.Alderson (s), D.Harris | CANCELLED | [2] |
--- | North Shore Rowing Club 11 | S.Jones (s), J.Jones | CANCELLED | [3] |
--- | West End Rowing Club 1 | E.Horne (s), H.Horne | CANCELLED | [4] |
--- | West End Rowing Club 2 | E.Verdonk (s), D.Vallance | CANCELLED | [5] |
--- | North Shore Rowing Club 2 | J.Brake (s), L.Morrell | CANCELLED | [1] |
--- | Auckland Rowing Club 2 | D.van der Sandt (s), J.Martin | CANCELLED | [2] |
--- | North Shore Rowing Club 3 | C.Gilmour (s), P.Davenport | CANCELLED | [3] |
--- | West End Rowing Club 3 | M.Horne (s), S.Malpas | CANCELLED | [4] |
--- | North Shore Rowing Club 4 | T.Nelson (s), D.Shi | CANCELLED | [5] |
Event 51: girls U18 coxed quad sculls
--- | St Georges Rowing Club 2 | J.McIntosh (s), I.Stythe, A.Barclay, S.Moltschaniwskyj + O.Heafield (cox) | CANCELLED | [1] |
--- | Westlake Girls High School 21 | G.Gray (s), A.Hunter, M.Cunningham South, H.Gray + J.Squire (cox) | CANCELLED | [2] |
--- | St Georges Rowing Club 1 | C.Watson (s), M.Millett, S.Everitt, J.Iro + M.Rolton (cox) | CANCELLED | [3] |
--- | North Shore Rowing Club 1 | S.Wallace (s), G.MacKisack, C.Ball, F.Layburn + T.Zouch (cox) | CANCELLED | [4] |
--- | West End Rowing Club 11 | K.Nelson (s), R.O'Brien, J.Dasent, T.Clasper + B.Lloydd (cox) | CANCELLED | [5] |
--- | Auckland RPC 1 | M.MacDonald (s), M.Barry | CANCELLED | [6] |
--- | West End Rowing Club 12 | H.Thomas (s), N.McHugh, P.Holmes, M.Bol + S.Barrack (cox) | CANCELLED | [7] |
--- | Westlake Girls High School 22 | M.Bradford (s), A.Fick, C.Katterns, S.Egnot-Johnson + I.Watson (cox) | CANCELLED | [8] |
--- | Waitemata Rowing Club 1 | A.Richards (s), M.van Dam, C.Bailey, M.Cheesman + L.Danby (cox) | CANCELLED | [9] |
Event 52: boys U18 2X
Sponsored by: Altura Coffee--- | Wentworth College 1 | F.Corse-Scott (s), M.Romminger | CANCELLED | [1] |
--- | West End Rowing Club 1 | M.Lawrence (s), J.Leota-Butler | CANCELLED | [2] |
--- | St Peters College 1 | J.Morrow (s), L.Phibbs | CANCELLED | [3] |
--- | Counties-Manukau Rowing Club 1 | M.Darby (s), R.Corlett | CANCELLED | [4] |
--- | North Shore Rowing Club 11 | A.Cordes (s), K.Watson | CANCELLED | [5] |
--- | Auckland Rowing Club 11 | N.Collins (s), T.Edwards | CANCELLED | [6] |
--- | St Georges Rowing Club 1 | A.Porteous (s), F.Watson | CANCELLED | [7] |
--- | Wentworth College 2 | C.Donovan (s), M.Coutts | CANCELLED | [2] |
--- | St Georges Rowing Club 2 | J.Wiggans (s), J.MacKenzie | CANCELLED | [3] |
--- | St Georges Rowing Club 3 | M.Jonkers (s), C.Campbell | CANCELLED | [4] |
Event 53: mens Open 1X
Sponsored by: Total Civil--- | West End Rowing Club 1 | B.Watkinson | CANCELLED | [1] |
--- | Auckland RPC 1 | O.Maclean | CANCELLED | [2] |
--- | Waitemata Rowing Club 1 | L.Povey | CANCELLED | [3] |
--- | North Shore Rowing Club 1 | J.Guy | CANCELLED | [4] |
--- | West End Rowing Club 2 | T.Pearce | CANCELLED | [5] |
--- | North Shore Rowing Club 2 | C.Elliot | CANCELLED | [6] |
--- | Auckland RPC 2 | T.Duffett | CANCELLED | [7] |
--- | Auckland RPC 3 | C.Dallow | CANCELLED | [8] |
--- | Auckland RPC 4 | Z.Everitt | CANCELLED | [9] |
Event 54: girls U15 8+
Sponsored by: Simpson Western--- | West End Rowing Club 11 | A.Palmer (s), L.Page, E.McLaughlin, C.Murphy, G.Walsh, C.Lyons, B.Watt, E.Hipkins + S.Simpson (cox) | CANCELLED | [1] |
--- | St Kentigern College Rowing Club 1 | S.Cressey (s), E.Porter, S.Tutaki, A.Collinson, O.Sewell, M.Dobbe, K.Hansen, S.Montgomerie + O.Chiang (cox) | CANCELLED | [2] |
--- | Auckland Rowing Club 31 | J.Forsythe (s), M.Lovrich, S.Cook, B.Vincent, H.Flacks, C.Lobb, J.Heyward, I.Carter + G.Riley (cox) | CANCELLED | [3] |
--- | Westlake Girls High School 21 | O.Swann (s), D.Thorpe, A.Bruce, I.Howard, N.Billing, A.Hope, S.Leadley, N.Bunyan + J.Whittaker (cox) | CANCELLED | [4] |
--- | Westlake Girls High School 22 | M.Marshall (s), A.Hey, S.Garrett-Dalton, B.McGinty, H.Sealesford, A.Matthews, S.Akkaya, C.Watson + C.Thomas (cox) | CANCELLED | [5] |
--- | Auckland Rowing Club 32 | Z.Mercer (s), L.Church, K.Baddeley, H.Schiele, H.Parkman, T.Jones, P.Wight, A.Johnston + K.Tapper (cox) | CANCELLED | [6] |
Event 55: boys U15 4+
Sponsored by: Fishing Boats NZ LtdEvent 56: girls U17 2X
Sponsored by: Natural Steps--- | Waitemata Rowing Club 1 | T.Oldham (s), A.Hawthorne | CANCELLED | [1] |
--- | St Kentigern College Rowing Club 1 | L.Oliver (s), L.Wilson | CANCELLED | [2] |
--- | Counties-Manukau Rowing Club 1 | M.Murray (s), S.Henry | CANCELLED | [3] |
--- | Westlake Girls High School 21 | A.Fick (s), S.Egnot-Johnson | CANCELLED | [4] |
--- | St Georges Rowing Club 1 | C.Watson (s), O.de Rouvroy | CANCELLED | [5] |
--- | Wentworth College 1 | R.Faletanoai (s), S.Donald | CANCELLED | [6] |
--- | West End Rowing Club 11 | S.Meldrum (s), E.Ellis | CANCELLED | [7] |
--- | Mercer Rowing Club 1 | E.Cato (s), P.Tumata | CANCELLED | [8] |
--- | West End Rowing Club 12 | C.de Montalk-Allen (s), C.Day | CANCELLED | [2] |
--- | Waitemata Rowing Club 2 | F.Blaser (s), R.Hinton | CANCELLED | [3] |
--- | Counties-Manukau Rowing Club 2 | N.Horan (s), S.Billingham | CANCELLED | [4] |
--- | St Georges Rowing Club 2 | S.Everitt (s), A.Barclay | CANCELLED | [5] |
--- | Westlake Girls High School 23 | C.Thoumine (s), L.Swann | CANCELLED | [6] |
--- | St Georges Rowing Club 3 | J.McIntosh (s), J.Iro | CANCELLED | [7] |
Event 57: boys U17 4X+
Sponsored by: Reid TrailersEvent 58: girls U16 2X
Sponsored by: Natural StepsEvent 59A: womens Club 8+
Sponsored by: Harrisons Carpet--- | Auckland Rowing Club 1 | L.Green (s), M.Power, M.Vermes, L.Gallagher, R.Kocsis, S.Jordan, S.Lovelock, N.Perese-Kuil + G.Owen (cox) | CANCELLED | [1] |
--- | North Shore Rowing Club 1 | S.Wallace (s), C.Waite, M.Murphy, M.Cracknell, T.Catchpole, S.Salt, N.Abel, F.Layburn + A.Fordham (cox) | CANCELLED | [2] |
--- | West End Rowing Club 1 | R.Farmer (s), A.Parry, L.Voorhaar, D.Vandermeer, E.Kelleher, E.Pepper, B.Glenn, M.Farquhar + L.Beck (cox) | CANCELLED | [3] |
Event 59C: M/W mst 4X-
Sponsored by: Reid Trailers--- | Auckland Rowing Club 6 | P.Stone (s), S.Tries, T.Kuzmich, B.Ardern | CANCELLED | [4] |
--- | Auckland Rowing Club 7 | L.Appleby (s), K.Jackson, L.Shi, S.Kerrigan | CANCELLED | [5] |
--- | North Shore Rowing Club 3 | N.Bitossi (s), E.Nebulot, J.Richardson, K.Bryant | CANCELLED | [6] |
--- | Auckland Rowing Club 5 | S.Waller (s), B.Ardern, M.Kerrigan, J.Marshall | CANCELLED | [7] |
--- | North Shore Rowing Club 2 | T.Williams (s), C.Neill, R.Harrington, N.Taylor | CANCELLED | [8] |
--- | West End Rowing Club 2 | B.Smart (s), A.Lilley, M.McMurray, C.Wheldon | CANCELLED | [9] |
Event 60: womens Nov 8+
Sponsored by: EET. Elevators, Escalation, TravelatorsEvent 61: mens Nov 8+
Sponsored by: AUT MilleniumEvent 62B: mens Open 8+
Sponsored by: Burts Bees--- | Auckland Rowing Club 1 | M.Duffett (s), D.Harris, D.van der Sandt, J.Martin, J.Edwards, M.Smyth, S.Alderson, M.Gruiters + V.Wang (cox) | CANCELLED | [1] |
--- | North Shore Rowing Club 1 | J.Brake (s), L.Morrell, H.Verdonk, C.Everitt, C.Gilmour, P.Davenport, J.Guy, E.Barry + T.Zouch (cox) | CANCELLED | [2] |
--- | West End Rowing Club 1 | C.Pracey (s), H.Horne, J.Sodo, F.Murphy, M.Benfell, J.Bradshaw, J.Leota-Butler, C.Stockley + B.Shelton (cox) | CANCELLED | [3] |
--- | West End Rowing Club 2 | E.Verdonk (s), D.Vallance, M.Horne, S.Malpas, M.Stockley, T.Russell, M.Justice, G.Bradford + L.Beck (cox) | CANCELLED | [4] |
Event 63: girls U18 8+
Sponsored by: Hi Lift Cranes--- | West End Rowing Club 11 | H.Thomas (s), M.Bol, J.Dasent, E.Ellis, P.Holmes, N.McHugh, K.Nelson, S.Meldrum + S.Barrack (cox) | CANCELLED | [6] |
--- | Westlake Girls High School 21 | G.Schaaf (s), H.Gray, A.Hunter, M.Cunningham South, M.Erdmann, H.Retimana, G.Gray, E.Howard + J.Squire (cox) | CANCELLED | [7] |
--- | St Kentigern College Rowing Club 1 | O.Hofer (s), G.Pettengell, C.Hofman, R.Koni-Webb, E.Swiatek, G.Payn, S.Humphries, A.Lamont + G.Evans (cox) | CANCELLED | [8] |
Event 64: boys U18 8+
Sponsored by: Harrisons Carpet--- | Auckland Rowing Club 11 | T.Wright (s), J.Purdon, J.Fitz-Gerald, V.Ilich, L.Zinzley, T.Newton, L.Kirwan, N.Collins + L.Wall (cox) | CANCELLED | [5] |
--- | Auckland Rowing Club 12 | S.Paget (s), T.Edwards, J.August, C.Smidt, D.McGill, B.Patterson, D.Pennell, L.O'Brien + M.Braem (cox) | CANCELLED | [6] |
--- | North Shore Rowing Club 11 | M.Brown (s), B.Jury, A.Shotter, S.Jones, B.Holgate-Simpson, B.Bradshaw, J.Jones, H.Pethers-Boak + G.Offwood (cox) | CANCELLED | [7] |
--- | St Peters College 1 | S.Davison (s), L.Hayward, J.Shields, L.Ngatai-Tafau, M.Eversden, T.Russell, L.Phibbs, J.Morrow + H.Molloy (cox) | CANCELLED | [8] |